DO GÓRY
#reklama

Kamiennogórzanin zdobył Elbrus


     
    Udostępnij

Mieszkaniec Kamiennej Góry, Arkadiusz Dybiec, wraz z grupą przyjaciół, stanął 11 lipca na uznawanym za najwyższy szczyt Europy – Elbrusie. Atak na szczyt nastąpił po kilkudniowej wspinaczce połączonej z aklimatyzacją.

Elbrus jest najwyższym szczytem Kaukazu (5642 m n.p.m.). Położony jest w zachodniej części głównego łańcucha, na terenie Rosji, niedaleko granicy z Gruzją. Obok kamiennogórzanina w wyprawie Expedition Sky is the Limit Elbrus-Kazbek udział biorą Anna Kożuch z Przeworska, Krzysztof Sabaciński ze Szprotawy oraz Sebastian Agafiti z Rumuni.
Podczas wspinaczki nie zabrakło dramatycznych i niebezpiecznych momentów. Na szczęście członkowie ekipy cali i zdrowi zeszli do bazy. Po kilkudniowym odpoczynku w planie mają jeszcze zdobycie drugi najwyższy szczyt Kaukazu – Kazbek (5033,8 m n.p.m.). Zdobycie szczytu stoi jednak pod znakiem zapytania, bo jak informuje Arkadiusz Dybiec, warunki atmosferyczne na szczycie Kazbeku są obecnie mocno niesprzyjające wspinaczce.
Wsp. UM Kamienna Góra

Czytaj również

#reklama
Miss i Mister Bobo 2017 (PLEBISCYT)
Mijają 2 lata od naszej poprzedniej edycji popularnej zabawy Tygodnika. Przez ten czas na naszym terenie na świat przyszło kilkaset bobasów! Na prośbę naszych Czytelników dajemy im okazję wzięcia udziału w pierwszym konkursie urody i uroku osobistego w ich życiu. Z tym numerem oficjalnie ogłaszany nowy plebiscyt na najwspanialszego malucha w regionie! Do zabawy zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Na zgłoszenia – tylko osobiste w redakcji RTI – czekamy do 22 sierpnia.
#RÓŻNE
0
Pieniądze z Unii na żłobki
Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie i rozwijanie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by mogli wrócić do pracy. Miejsca w tak utworzonych żłobkach i klubach malucha przez 2 lata będą bezpłatne.
#AKTUALNOŚCI
0
Maziakowska zmieniła klub
Bardzo udany ostatni sezon 2016/2017 w juniorkach Impelu Wrocław miała kamiennogórzanka Anna Maziakowska (na zdjęciu). Nasza siatkarka od nowego sezonu będzie grała wraz z inną zawodniczką z Kamiennej Góry – Aleksandrą Druciak w II-ligowym MKS-ie Świdnica.
#SPORT
0
Pozostało tylko 150 miejsc
Już niecałe 40 dni pozostał do 18. Toyota Półmaratonu Wałbrzych. W tej chwili organizatorom pozostało jedynie 150 numerów do pełnej puli – limitu 3000. Biegacze z naszego regionu mogą się jeszcze zapisać do biegu na 10,5 lub półmaratonu. Wszyscy, którzy dobiegną 20 sierpnia (niedziela) do mety wezmą udział w losowaniu toyoty aygo. Start nastąpi o godzinie 11:00.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama