DO GÓRY

Ile masz na koncie?


     
    Udostępnij

Listy zostaną wysłane do każdego, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym.

ZUS wysyła listy do prawie półtora miliona Dolnoślązaków. Listy zostaną wysłane do każdego, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym. Do osób, które mają swoje indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS informacja nie jest wysyłana w formie papierowej, gdyż zawarte w Informacji dane są dostępne w Internecie po zalogowaniu się na konto. Całość korespondencji ma trafić do klientów do końca sierpnia.
- W liście każdy przeczyta wyliczenia dotyczące wysokości swojej hipotetycznej emerytury w dwóch wariantach: gdyby już do emerytury nie pracowali tylko bazowali na składkach dotychczas zebranych oraz gdyby pracowali i odprowadzali składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat – mówi Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku - Trzeba pamiętać o tym, że zawarta w informacji kwota przyszłej emerytury jest wyliczeniem czysto hipotetycznym opartym na ilości już zgromadzonych na naszym koncie składek i prognozie ich ewentualnego dalszego wpływu- wyjaśnia Iwona Kowalska
Rzeczniczka przypomina, że to my sami mamy wpływ zaś na wysokość naszej emerytury. Decyduje ilość przepracowanych lat i wysokość wynagrodzenia.
Red. wsp.. ZUS

Czytaj również

#reklama
Morze kwiatów
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Tym razem przewodnicy zabiorą turystów na łagodną wyprawę na Pogórze. Będzie to okazja, by poznać niezwykłe miejsce, pełne kwiatów.
#RÓŻNE
0
Auto, motor, komórka
Straż pożarna walczyła wczoraj z kilkoma pożarami.
#AKTUALNOŚCI
4
Kantata w bazylice
Już w najbliższą sobotę (30 czerwca) w Krzeszowie odbędzie się koncert legendy polskiej muzyki. Będzie to połączenie muzyki elektronicznej z dźwiękiem zabytkowych organ Michaela Englera.
#KULTURA
0
Wygrana kamiennogórzan (galeria)
W Lubawce, 23 czerwca miejscowy Orzeł zorganizował już IV Memoriał Staszka Podobińskiego. Imprezę wygrał zespół Olimpii Kamienna Góra (na zdjęciu).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama