DO GÓRY
#reklama

Granie i pomaganie


     
    Udostępnij

Można wesprzeć ciekawą inicjatywę kulturalną związaną z regionem.

W wielkanocnym numerze RTI pisaliśmy obszernie na temat organów firmy Schlag ze Świdnicy. Instrumenty słynnych organmistrzów ze śląskiego miasta wciąż rozbrzmiewają w wielu świątyniach, m.in. w Kamiennej Górze oraz Okrzeszynie, Czarnym Borze czy Bolkowie. Od kilku lat Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit ze Świdnicy organizuje imprezę muzyczną pod nazwą Schlag Organ Festiwal. W tym roku, w związku z 215. rocznicą urodzin organmistrza Ch. G. Schlaga, odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Zaplanowane są koncerty m.in. w Wałbrzychu czy Świdnicy. Właśnie trwa zbiórka funduszy na wsparcie tej idei. Chorda Auxit zbiera je za pośrednictwem platformy zbiórek społecznych (crowfunding). Szczegóły na stronie zrzutka.pl/wwsvu5. Organizatorzy chcą zebrać łącznie 10 450 zł. Na razie mają 1/5 tej kwoty. Wciąż można przyłączyć się do tej akcji, która potrwa jeszcze 2 tygodnie.
– Dla nas to najważniejszy punkt w roku, prawdziwe Święto Muzyki. Pozwól organom zabrzmieć! – zachęca Zuzanna Bator ze świdnickiej fundacji.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI): logo firmy na zabytkowych organach w Kamiennej Górze

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – czerwiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Uprawiał u rodziców
Policjanci z Kamiennej Góry ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich.
#AKTUALNOŚCI
0
Spotkanie z pisarką (galeria)
W piątkowe przedpołudnie spotkaniem z Dorotą Combrzyńską-Nogalą rozpoczęły się Dni Kamiennej Góry oraz Noc Bibliotek w Kamiennej Górze.
#KULTURA
0
Drugie życie i czytanie (galeria)
Wczoraj (7 czerwca) w parku pomiędzy ogólniakiem a szkołą nr 1 w Kamiennej Górze odbyły się 2 integracyjne projekty. Pedagodzy i uczniowie z gimnazjum i LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących zaprosili młodszych kolegów z przedszkoli i „jedynki” na ciekawe edukacyjne wydarzenia.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama