DO GÓRY

Głosowanie na budżet partycypacyjny


     
    Udostępnij

Kamiennogórzanie mogą oddawać głosy na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

Głosowanie odbędzie się w dniach 22 – 29 października. Mogą brać udział mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy ukończyli 16. rok życia. Swoje poparcie można wyrazić na dwa sposoby. Poprzez wrzucenie wypełnionej karty do urny umiejscowionej w biurze obsługi (BOK) w ratuszu w godzinach pracy urzędu. Innym sposobem jest wysłanie wypełnionej karty na adres urzędu miasta z dopiskiem na kopercie „Budżet partycypacyjny”. Uwaga: liczy się data wpływu do urzędu!
– Kartę do głosowania można pobrać w Biurze Obsługi Klienta i ze strony internetowej miasta www.kamiennagora.pl lub BIP – mówi Marcin Ryłko, rzecznik magistratu.
Mieszkaniec, który nie ukończył 18 roku życia, wraz z kartą do głosowania musi załączyć zgodę opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w głosowaniu. Druk dokumentu można również pobrać w urzędzie i na wskazanej stronie internetowe.
Każdy Mieszkaniec może zagłosować tylko raz, oddając głos tylko na jeden projekt. Lista projektów oraz regulamin budżetu na stronie internetowej miasta.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Tablica na 100-lecie
W sobotę 13 października w Świdniku odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza za Ojczyznę w kościele pw. Świętego Mikołaja.
#AKTUALNOŚCI
1
Debata o mieście i powiecie
Wczoraj (sobota) w Muzeum Tkactwa odbyło się spotkanie KWW Janusza Chodasewicza z mieszkańcami Kamiennej Góry. Członkowie komitetu zaprezentowali tam swój program.
#AKTUALNOŚCI
0
Wymaga naprawy
Otwarty kilka miesięcy temu most na Bobrze wymaga gruntownego remontu – tak uznał nadzór budowlany i zwrócił się o wykonanie prac do miasta. Nadal nie wiadomo jednak, czy ratusz jest właścicielem przeprawy. – Dopóki nie jest to ustalone, nie możemy wykonać jakichkolwiek prac – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
#AKTUALNOŚCI
3
Bez prądu (16 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

fiasko budżetu
2018-10-15 10:26
Może niech najpierw zrobią inwestycje z poprzedniego budżetu, a potem ogłaszają kolejne.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama