DO GÓRY
#reklama

Festyn kolejowy na trasie Jelenia Góra – Marciszów


     
    Udostępnij

Już najbliższą niedzielę, 5 listopada, na stacji kolejowej w Jeleniej Górze odbędzie się piknik z Kolejami Dolnośląskimi. W ramach imprezy odbędzie się też bezpłatny przejazd najnowszymi składami na trasie do Marciszowa.

Pokazy pierwszej pomocy, konkursy i animacje dla dzieci to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników pikników rodzinnych organizowanych przez regionalnego przewoźnika. Najbliższy odbędzie się w niedzielę 5 listopada w Jeleniej Górze. Kluczowym punktem programu będą bezpłatne przejazdy najnowszymi składami Kolei Dolnośląskich – pociągami Impuls 45WE. Są one dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas i w pełni niskopodłogowe. Dodatkowo wyposażone są w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Komfort jazdy zapewni także klimatyzacja i pokładowe WiFi.

Koleje Dolnośląskie zaplanowały dwa bezpłatne przejazdy specjalne:
12:00 Jelenia Góra – 12:21 Piechowice
12:40 Piechowice – 13:01 Jelenia Góra

Oraz
14:15 Jelenia Góra – 14:33 Marciszów
14:45 Marciszów – 15:05 Jelenia Góra

Kolejny piknik z KD odbędzie się 12 listopada w Wałbrzychu (dworzec miasto).
Red. wsp. KD

Czytaj również

#reklama
Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
#RÓŻNE
0
3 za 3
Warto w czwartek 9 listopada wybrać się do Wałbrzycha. Tamtejsza atrakcja – Stara Kopalnia, czyli centrum nauki i sztuki zorganizowane w dawnej kopalni Julia – obchodzi 3. urodziny.
#KULTURA
0
Zmiany w pociągach
Od przyszłego roku dużo zmieni się w kursowaniu szynobusów przez Kamienną Górę i Lubawkę.
#AKTUALNOŚCI
2
Patriotyczny rajd
Odział PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na specjalną wyprawę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z zapowiedziami w Kamiennej Górze odbędzie się Rajd z Flagą.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Mateusz Pazgan
2017-11-04 15:55
Jechałem już tym Impulsem 45We nie raz, dla mnie mankamentem są bardzo blisko siedzenia, w końcu, kto mnie zna wie, że jestem wysokim człowiekiem i nogi z trudem mieszczę. Tak poza tym, to polecam, fajna inwestycja nowosądeckiego Newagu dla Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama