DO GÓRY
#reklama

Ferie w regionie


     
    Udostępnij

Jakie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców okolic przygotowały ośrodki kultury w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Marciszów, gminie Lubawka i gminie Czarny Bór?

Od poniedziałku 15 stycznia w województwie dolnośląskim zaczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. 14 dni laby czeka też uczniów w Opolskiem, Mazowieckiem i Zachodniopomorskiem. Co zrobić z wolnym czasem? Ci, którzy nie jadą na zimowisko i nie wezmą udziału w półkolonii, będą mogli skorzystać z ofert ośrodków kultury na terenie miasta i gminy. W Kamiennej Górze centrum kultury przygotowało cykl zajęć i wycieczek. Będą ferie z szachami (wtorki i czwartki), wyjazdy do kina (17 i 24 stycznia), spektakl teatralny (21 stycznia) oraz wycieczka do wrocławskiego Hydropolis (26 stycznia). Z kolei Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zaprasza na cykl zabaw i wyjazdów w placówkach w Krzeszowie i Pisarzowicach. Na uczestników czekają zajęcia ruchowe, wyjazdy do kina oraz zabawa karnawałowa. Szczegóły na rti24.pl oraz stronach internetowych ośrodków.

W czasie ferii zimowych na małych mieszkańców gminy Marciszów czeka wiele ciekawych atrakcji. W bibliotekach w Sędzisławiu i w Ciechanowicach odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Motywem przewodnim będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. Podczas zajęć dzieci będą poznawać terminologię związaną z piłką nożną. Poznają też nazwy najważniejszych klubów piłkarskich oraz nazwiska ich czołowych zawodników. Nie zabraknie oczywiście zajęć typowo sportowych i zabaw ruchowych, w których główną rolę odgrywać będzie piłka. Odbędą się nadto konkursy z drobnymi nagrodami. Na zakończenie przewidziany jest turniej piłkarskich dwójek.
Ponieważ zajęcia organizowane są przez bibliotekę, pojawi się w nich element edukacji czytelniczej.
– W tym celu wykorzystane zostaną zakupione ostatnio książki o gwiazdach futbolu – mówi Marta Jędrzejowska z urzędu gminy.
Podczas każdego spotkania dzieci będą mogły liczyć na niewielki poczęstunek – ciepłą herbatę, owoce lub coś słodkiego. Zajęcia będą organizowane 2 razy w tygodniu po 2 godziny w czasie, gdy funkcjonuje świetlica. W Sędzisławiu w poniedziałki i czwartki. W Ciechanowicach we wtorki i piątki.
W Bibliotece Publicznej w Marciszowie tegoroczne wolne upłynie pod hasłem: „Ferie na wesoło”. Planowane są tam gry, zabawy, malowanie, rysowanie, układanie puzzli oraz zajęcia edukacyjne. Te pod tytułem „Poznajemy zwierzęta świata’’ odbędą się już 15 stycznia (godz. 13.00), a kolejne pt.: „Zima na wesoło’’ 19 stycznia o godz. 13.00. Na 22 stycznia organizatorzy zaplanowali „Bajkowy Dzień’’, podczas którego najmłodsi wezmą udział w zajęciach plastycznych i będą czytali ulubione bajki (godzina 13.00).
Biblioteka ma także atrakcje dla małych mieszkańców Domanowa, Pustelnika i Nagórnika. 16 stycznia w świetlicy, w godzinach, kiedy odwiedza je bibliotekarka, będą mogli wziąć udział w konkursie na najładniej zaśpiewaną piosenkę. W Wieściszowicach z kolei 18 stycznia pani z biblioteki przeprowadzi świetlicowy konkurs na najładniejszą maskę karnawałową. 25 stycznia odbędzie się tam wielki bal karnawałowy.

CK w Czarnym Borze przygotowało dla uczniów propozycje ciekawego spędzenia wolnego czasu. W dniach 15-19 stycznia odbywać się będą zajęcia plastyczne, artystyczne, projekcje filmów, festiwal gier planszowych. Są to zajęcia nieodpłatne skierowane do dzieci wieku 6-10 lat. Tymczasem w dniach 22-26 stycznia CK zaprasza na wycieczki do wrocławskiego zoo i do Szklarskiej Poręby, wyjazd na świdnickie lodowisko, wycieczkę do Karpacza. Zapisy w CK pod numerem telefonu: 74 845 02 42 wew. 22.

Plan zajęć w Lubawce i Chełmsku Śląskim na zdjęciach w galerii.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com) oraz red. wsp.

Czytaj również

#reklama
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 12-14 stycznia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Piśnicki triumfował we Wrocławiu
W ostatnią sobotę, 6 stycznia w Centrum Sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu odbył się turniej deblowy z okazji Święta Trzech Króli. Wystąpiło w imprezie aż 19 par. Pierwsze miejsce zajęli pochodzący z Szarocina – Łukasz Piśnicki wraz z Arturem Ciesielskim z Sobótki.
#SPORT
0
„Jedynka” najlepsza
Czwartego stycznia w sali gimnastycznej ZSO w Kamiennej Górze odbyły się zawody miejskie w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych i 7 klas szkół podstawowych. Bez straty seta imprezę wygrały 7-klasistki ze SP nr 1 z Kamiennej Góry (na zdjęciu).
#SPORT
0
Orzeł rozpoczął przygotowania
We wtorek, 9 stycznia na kamiennogórskim Orliku nad zalewem po zimowej przerwie na pierwszym treningu pod okiem trenera Tomasza Meuszyńskiego spotkało się 13 piłkarzy Orła Lubawka. Celem na rundę wiosenną jest utrzymanie beniaminka w wałbrzyskiej klasie O.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama