DO GÓRY

Europejskie Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku


     
    Udostępnij

„Niepodległa dla wszystkich” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Motto jest ściśle powiązane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Największe w Polsce święto zabytków startuje już 8 września!

Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce to przede wszystkim program edukacyjny, wystawy, wycieczki, prelekcje, gry i konkursy przybliżające lokalnym społecznościom historię i tradycje regionu. Nie można mówić o dziedzictwie i jego wartości, nie mówiąc o historii. Tę historię, bez względu na to jak może być ona niełatwa i skomplikowana, staramy się przybliżyć, w tym roku ogniskując uwagę na temacie setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mówi Bartosz Skaldawski, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
W ciągu dwóch wrześniowych weekendów (8-9 i 15-16) w całej Polsce odbywać się będą liczne wydarzenia, promujące zabytki i lokalne dziedzictwo w kontekście wolności, niepodległości i suwerenności. Wybór tematu Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich” wpisuje się w jubileuszowe obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Biurem Programu Niepodległa.
Wydarzenia w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa to szereg przedsięwzięć przybliżających lokalne dziedzictwo.

Na mapie przygotowanych atrakcji znajdziemy m.in. Wałbrzych, Jelenią Górę, Kamienną Górę, Kowary, Bolków.
To tylko wybrane wydarzenia z tego regionu! Pełna informacja o tym, co będzie się działo podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie dolnośląskim, na stronie: www.edd.nid.pl

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.
Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Bardzo familijne lalki
Najbliższa niedziela (9 września) w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora upłynie bardzo familijnie, bowiem tego dnia teatr wystawi spektakle zarówno dla „najnajów”, jak i dla całych rodzin.
#KULTURA
0
Repertuar filharmoniczny - wrzesień 2018 r.
Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym repertuarem filharmonii w Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
#KULTURA
0
Promile i łapówka
Kamiennogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w dodatku usiłował ich przekupić.
#AKTUALNOŚCI
0
Wsparcie dla kultury
Już za tydzień (14-16 września) w Sokołowsku i Wałbrzychu wystartuje 8. edycja festiwalu Hommage à Kieślowski, poświęcona kultowemu polskiemu twórcy, który mieszkał w dzieciństwie w tej wsi pod Mieroszowem. Trwa zbiórka funduszy na organizację wydarzenia.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama