DO GÓRY
#reklama

Esacpe room w pałacu krzeszowskiego opata


     
    Udostępnij

Ciekawą atrakcję na Europejskie Dni Dziedzictwa przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy.

„Opatroom - pułapka Cystersa... Odkryj wnętrze dawnego Pałacu Cystersów” to wydarzenie, które na 16 września przygotowała świdnicka książnica. W ramach EDD w zabytkowej siedzibie biblioteki odbędzie się cykl spacerów. Zwieńczone będą wizytą w escape roomie zlokalizowanym w bibliotecznych podziemiach.
Warto wspomnieć, że pałac, w którym mieści się MBP, ma blisko 300 lat. Zbudował go opat krzeszowski Dominik Geyer, jako rezydencję dla klasztoru cystersów. W tym roku przypada 355. rocznica urodzin tego budowniczego potęgi krzeszowskiego opactwa. Pisaliśmy o tym tutaj: http://rti24.pl/rozne/budowniczy-potegi-historia-z-rti/11742

szczegóły akcji w Świdnicy: http://www.mbp.swidnica.pl/822-opatroom-pulapka-cystersa-odkryj-wnetrze-dawnego-palacu-cystersow

o innych atrakcjach na EDD piszemy tutaj: http://rti24.pl/rozne/dwa-weekendy-z-dziedzictwem/12806
PG

Czytaj również

#reklama
Święto rolników z gminy Lubawka
Już w najbliższą sobotę 16 września w Lubawce odbędą się dożynki gminne. W tym roku imprezie ma też towarzyszyć piknik mleczny.
#AKTUALNOŚCI
0
Zabawy na Orliku (galeria)
Przedwczoraj na kamiennogórskim Orliku nad Zalewem odbyła się impreza sportowa dla dzieci. Jej organizatorami byli animatorzy orlika.
#SPORT
0
Kamil Duda robi różnicę (galeria)
Wczoraj drużyna Kwarcu Pisarzowice po szybkim i emocjonującym pojedynku pokonała 3:1 (2:0) ekipę Halniaka Miłków. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Wowk, a trzecią dorzucił Duda. Honorową dla gości zdobył Bukowski.
#SPORT
0
Mini Volley zaprasza
Trwa wrześniowy nabór do Akademii Młodego Sportowca „Mini Volley". Trenerzy akademii zapraszają dzieci ze szkół podstawowych z klas I-VI na zajęcia piłki siatkowej.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama