DO GÓRY
#reklama

Dwa razy drożej


     
    Udostępnij

Gmina Czarny Bór opublikowała informację z otwarcia ofert na budowę wieży widokowej na Trójgarbie. Niestety jedyna złożona oferta niemal dwukrotnie przewyższa środki zabezpieczone na inwestycję.

Trójgarb to malowniczy masyw górski leżący na pograniczu trzech samorządów: gmin Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawna-Zdroju. Na mocy porozumienia władze Czarnego Boru zgłosiły propozycję postawienia na jednym z wierzchołków góry wieży widokowej. Na ten cel samorząd zdobył dofinansowanie. Ogłoszony w ubiegłym roku przetarg nie został rozstrzygnięty. Firma, która zgłosiła ofertę, zaproponowała wybudowanie dość nietypowej konstrukcji za 1,96 mln zł. Gmina zaznaczyła jednak, że zamierza przeznaczyć na postawienie wieży połowę mniej, czyli 975 tys. zł. Kolejny przetarg został ogłoszony pod koniec stycznia. 23 lutego na BIP ukazał się dokument z sesji otwarcia ofert. Ponownie zgłosiła się firma z Myślenic. Obniżyła swoją ofertę do 1,83 mln. zł. Gmina poi raz kolejny zaznaczyła, że zamierza przeznaczyć na inwestycję niemal połowę mniej.
Red. / foto: wizualizacja wieży (dokumentacja projektowa BIP)

Czytaj również

#reklama
Piątek na Świętej Górze
W miniony piątek, 23 lutego, odbyła się druga Ekstremalna Droga Krzyżowa kamiennogórskich parafian. Tym razem wierni z kościoła Matki Bożej Różańcowej w liturgicznym pochodzie udali się na Świętą Górę w Lubawce.
#AKTUALNOŚCI
0
Kanonada kamiennogórzan (galeria)
Dzisiaj, 25 lutego piłkarze kamiennogórskiej Olimpii zagrali kolejny test mecz na sztucznej murawie w Wałbrzychu. Ich rywalem był niżej notowany, A-klasowy Włókniarz Chełmsko Śląskie. Podopieczni Łukasza Kraszewskiego zaaplikowali rywalom bagaż 10 bramek (2:0, 5:0, 3:0).
#SPORT
0
Co z dworem w Kochanowie?
Zabytkowe ruiny to często powracający temat. Takie mamy nieszczęście, że w regionie wiele historycznych obiektów jest w bardzo złym stanie. Dawniej służyły za mieszkania, dziś stoją puste i straszą. Nie inaczej jest z pałacykiem i oficyną w Kochanowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Zaczipuj psa! Za darmo
– Zapraszamy właścicieli psów w Kamiennej Górze do organizowanej przez urząd miasta akcji związanej z elektronicznym znakowaniem naszych czworonożnych podopiecznych – zachęca Marcin Ryłko z ratusza.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Piotr
2018-02-26 23:48
Wieża świetnie będzie się komponowała z krajobrazem - w styczniu.
Próbuje zrozumieć dlaczego jest biała? Jak będzie wyglądała za 10 lat i dlaczego jest taka kanciasta?
A wystarczy zobaczyć jak to robią Czesi. Np. Ścieżka w koronach drzew w Karkonoszach w Jańskich Łaźniach.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama