DO GÓRY

Dożynki i pierogi


     
    Udostępnij

Już po raz 15. w historii gmina Czarny Bór jest organizatorem znanego w regionie konkursu kulinarnego „Dolnośląskie Święto Pieroga”. Pierogowe szaleństwa kulinarne odbędą się podczas Gminnych Dożynek, które zaplanowano na sobotę 1 września na stadionie w Czarnym Borze.

Jest to największa tego typu impreza w regionie i cieszy się tak dużym powodzeniem, że co roku odwiedzają ją setki mieszkańców Dolnego Śląska. Każdy podmiot startujący w konkursie ma możliwość nie tylko zaprezentowania umiejętności kulinarnych swojej instytucji, ale również sprzedaży pierogów. W roku ubiegłym duża ilość odwiedzających i kupujących sprawiła, że na prawie wszystkich stoiskach zabrakło przygotowanych przez uczestników pierogów. Jeżeli lubicie lepić pierogi lub jesteście restauracją produkującą między innymi wyroby pierogowe, to dożynki czarnoborskie są idealnym miejscem do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. W zamian czekają cenne nagrody finansowe. Konkurs jest tak przygotowany, że każdy może wziąć w nim udział. Jak co roku są trzy kategorie: amatorzy, instytucje i organizacje oraz kucharze profesjonaliści.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Jarmark za nami
Sztandarowa impreza gminy Lubawka odbyła się już po raz 11. Podzielona na dwa dni zdecydowanie więcej widzów przyciągnęła w sobotę.
#AKTUALNOŚCI
0
Inauguracja dla beniaminka (galeria)
Mecz w Bolkowie mógł się podobać około 100 osobowej publiczności. Było dużo walki i sytuacji podbramkowych. Do przerwy 2:1 prowadzili podopieczni Adama Blicharskiego z Olimpii Kamiennej Góry. Ekipa Piasta wywalczyła komplet punktów rzutem na taśmę (3:2) pod koniec drugiej odsłony.
#SPORT
0
Nocne kradzieże
Fala kradzieży paliwa z maszyn rolniczych.
#AKTUALNOŚCI
0
Po łaskę do Krzeszowa
Największe święto pielgrzymkowe przed nami.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama