DO GÓRY
#reklama

Dobre wyniki


     
    Udostępnij

Publikujemy wyniki egzaminu zawodowego techników z Kamiennej Góry. – Mamy się czym pochwalić – mówi Mariola Jaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Dla uczniów szkół średnich technicznych egzamin zawodowy to szczególnie ważny etap w edukacji. Jego zdanie oznacza potwierdzenie wyuczonych kwalifikacji.
– Ci absolwenci mają już zawód – mówi dyrektor szkoły.
Przyjrzeliśmy się wynikom 6 różnych egzaminów, które miały część ustną i pisemną. W kilku przypadkach uczniowie kamiennogórskiej szkoły popisali się bardzo dobrymi rezultatami. Lepszymi od średniej wojewódzkiej. Zdawalność egzaminu na poziomie 100 procent dotyczy dwóch egzaminów. Chodzi o prowadzenie sprzedaży oraz planowanie i realizację usług w recepcji. Uczniowie, którzy podeszli do tych testów, zaliczyli bez wyjątku zarówno część i pisemną, jak i ustną. Wszyscy z ZSZiO. Inaczej było w województwie. Zdawalność tego pierwszego była na poziomie 88,7 proc, a drugiego już tylko 62,4 proc. Dobrze poszedł też naszym uczniom egzamin z organizacji i monitorowania przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji. W ZSZiO zaliczyło go w sumie 97,8 proc. zdających przy średniej wojewódzkiej 82,2 proc. Z kolei 100 proc. uczniów kamiennogórskiej zdało część ustną egzaminu z zarządzania środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych. Średnia wojewódzka wyniosła 97,7 proc. Ogólnie, po części praktycznej, ten egzamin zdało u nas 80,8 proc. uczniów, a na Dolnym Śląsku ogółem 72,7 proc. Wszyscy z ZSZiO zdali też tym razem część praktyczną egzaminu ze sporządzania potraw i napojów. Trudny egzamin z organizacji i kontrolowania robót budowlanych przeszło u nas z powodzeniem 61,9 proc. uczniów przy średniej wojewódzkiej 57,1 proc.
RG
#reklama
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Szaniawski na weekend
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na inscenizację na podstawie dzieła noblistki, Swietłany Aleksijewicz.
#KULTURA
0
Familijna pantomima
W najbliższą niedzielę 8 października o godz. 12.30 wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na na „U/Rodziny” – spektakl bez słów!
#KULTURA
0
Jak kamiennogórzanin otarł się o Nobla
Media na świecie ogłosiły nominację do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. 31 lat temu takie samo wydarzenie było okraszone naukowo-towarzyskim skandalem. Jego bohaterem był pochodzący z Kamiennej Góry naukowiec, który nie dostał nominacji. O sprawie pisały amerykańskie media.
#AKTUALNOŚCI
0
Kino za Rogiem w Krzeszowie - październik 2017 r.
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama