DO GÓRY
#reklama

Dbają o monument


     
    Udostępnij

W przyszłym roku będziemy obchodzić 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej. W krwawym konflikcie zginęło wielu mieszkańców regionu, wówczas Niemców. Niemal w każdym mieście i wsi zachowały się pomniki z nazwiskami ofiar. Mężczyzn, którzy już nie wrócili o domów. Część z tych pomników jest w bardzo złym stanie. O swój dbają mieszkańcy Ogorzelca

Członkowie stowarzyszenia Wrzosowisko wraz z wolontariuszami najpierw oczyścili teren przy pamiątce. W tym roku zadbali też o sam obelisk. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem niemieckim udało się odnowić tablice informującą o 21 mieszkańcach wsi, którzy polegli w tamtej wojnie. Dziś można wyraźnie przeczytać ich imiona i nazwiska.
RG/ wsp. Wrzosowisko Ogorzelec

Czytaj również

#reklama
Rekordowo niskie
Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze odnotował rekordowo niską stopę bezrobocia w powiecie kamienogórskim. Osiągnęła ona 8,8 proc. – najmniej w historii.
#AKTUALNOŚCI
6
Pociąg i basta!
Bronią kolei do upadłego. Walczą o powrót komunikacji szynowej do Kamiennej Góry i Lubawki. Podpiszesz ich petycję?
#AKTUALNOŚCI
7
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 21-23 lipca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Ekipa Rzeszuta wygrała
W niemieckim Mechtersheim w ostatnią niedzielę 16 lipca rozegrano turniej piłki nożnej Eichbaum Cup 2017. W stawce 6 ekip najlepszym zespołem okazał się TSG Pfeddersheim w składzie z urodzonym w Kamiennej Górze- Bartoszem Rzeszutem (na zdjęciu), wychowankiem Olimpii.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama