DO GÓRY
#reklama

Dary przekazane (galeria)


     
    Udostępnij

Góra paczek dla potrzebujących z Ukrainy pojedzie z Kamiennej Góry dzięki akcji seniorów. Członkowie Uniwersytetu III Wieku oraz sympatycy organizacji przekazali świąteczne podarunki goszczącemu w mieście proboszczowi parafii Szczerzec w okręgu lwowskim.

W poniedziałek pisaliśmy o spotkaniu z ks. Aleksandrem Biszko, które odbyło się w ratuszu. Wówczas Apolonia Lulek, primotor KUTW w Kamiennej Górze, poinformowała, że uniwersytet przygotuje dla mieszkańców Szczerca świąteczne upominki. To dary dla szczególnie potrzebujących.
– Trafią do dzieci, rodzin wielodzietnych, osób starszych oraz do hospicjum – mówi Apolonia Lulek. – Przygotowali je studenci naszego uniwersytetu, urząd miasta, szkoła podstawowa nr 1, a także sponsorzy, czyli przedsiębiorstwa: SOPP oraz Lubatex i zakład ozdób choinkowych w Złotoryi.
Za przekazane dary bardzo dziękował ks. Biszko.
– Po powrocie na Ukrainę wręczę je rodzinom – mówi kapłan z Ukrainy.
Przypomnijmy, że w czasie spotkania w ratuszu gość zza wschodniej granicy opowiadał zebranym o szczególnie ciężkiej sytuacji osób, które mieszkają u naszych sąsiadów. Emerytury są tam bardzo niskie, a pomoc społeczna kuleje. Dodatkowo wyjazdy młodych za pracą na Zachód i trawiąca kraj wojna na wschodzie powodują bardzo poważne problemy społeczne.
Na Ukrainę z Kamiennej Góry trafią słodycze, pościel, artykuły spożywcze, a także ozdoby choinkowe, którymi będą udekorowane świąteczne drzewka między innymi w kościele w Szczercu. Urząd miasta zadeklarował również nawiązane współpracy z tamtejszym samorządem.
RG

Czytaj również

#reklama
Zapobieganie pożarom (galeria)
Młodzi mieszkańcy regionu mają nie tylko talent plastyczny, ale i wiedzę z zakresu ratownictwa oraz ochrony przeciwpożarowej.
#KULTURA
0
Mecenas z zarzutami
Adwokat Z.Ś. – legnicki prawnik, mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, miał przywłaszczyć sobie ponad 1 mln zł! Tylko dzięki wpłacie kaucji uniknął aresztowania. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny i zakazał mu opuszczania kraju.
#AKTUALNOŚCI
8
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Ulatowski najszybciej ułożył (galeria)
Dzisiaj w SP nr 1 w Kamiennej Górze odbyły się I mistrzostwa szkoły w układaniu kostki Rubika. Mistrzem w czasie 23 sekund został uczeń klasy VI a – Mieszko Ulatowski (na zdjęciu – drugi z lewej).
#SPORT
1

Komentarze

On...93
2017-12-15 15:13
Te paczki powinny trafić do Polaków, ktorzy mieszkają na Kresach, oni również są w ciężkiej sytuacji. Polska na siłę wchodzi w d.... Ukrainie, za co i po co ?
On...93
2017-12-15 15:13
Te paczki powinny trafić do Polaków, ktorzy mieszkają na Kresach, oni również są w ciężkiej sytuacji. Polska na siłę wchodzi w d.... Ukrainie, za co i po co ?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama