DO GÓRY

Czas, kiedy groza może bawić


     
    Udostępnij

Czarny Kluge, widmo ze szpitala, duch z Kamodeksu i alchemik z Jaczkowa.

Mimo kontrowersji zachodni zwyczaj świętowania Halloween jest u nas coraz popularniejszy. Warto więc w środę 31 października przygotować łakocie dla młodych amatorów psot. Wampiry, zombie, czarownice, duchy i potwory wychodzą tego dnia z cienia i święcą triumfy na ekranach kin, w telewizji oraz podczas zabaw tematycznych. Szukając inspiracji na straszne przebranie czy opowiadanie z dreszczykiem w gronie znajomych, warto pamiętać o naszych własnych makabreskach.
Specjalnie z okazji dnia duchów i strachu prezentujemy stare i nowe legendy, anegdoty i powieści związane ze światem metafizyki. W naszym regionie nie brakuje doniesień o zjawach, alchemikach czy upiorach. Niektóre z nich stały się nawet sławne... za Oceanem!

Więcej na łamach RTI!
red. foto: ilustracyjne (wolne media)

Czytaj również

#reklama
Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę w Książu
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Zamek Książ zapraszają 11 listopada o godz. 12.30 do Sali Balowej Zamku Książ na niezwykłe widowisko teatralne pt. „BOLKO ŚWIDNICKI: MAŁY-WIELKI KSIĄŻĘ” w reż. Agi Błaszczak.
#KULTURA
0
Bezpiecznie w drodze na groby
Zbliżają się obchody dnia Wszystkich Świętych i długi weekend listopadowy. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach. Podobnie, jak rok temu, Kamienna Góra zapewni dodatkowe miejsca parkingowe, a policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach akcji „Znicz”.
#AKTUALNOŚCI
0
Wygrana i porażka (galeria)
W niedzielę, 28 października młodziczki Sudetów Kamienna Góra walczyła na turnieju ligowym w Nowej Rudzie. Najpierw przegrały 0:2 z Salosem I Nowa Ruda, a następnie po walce pokonały po zażartej walce2:1 Salos II Nowa Ruda.
#SPORT
0
Powalczyli z faworytami (galeria)
W ostatnią niedzielę młodziki Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) w siatkówce podejmowały w ostatnim turnieju pierwszej rundy dwie ekipy – Koralu Wrocław oraz TS Volley Jelcz-Laskowice. Nasi młodzi siatkarze przegrali oba spotkania po 2:0, jednak pokazali charakter.
#SPORT
0

Komentarze

duch z jaczkowa
2018-10-31 14:21
ha duchu z kamodexu. a co u ja mam powiedzieć? u mnie z Pałacu PGR zrobili , bydło wypasają, nie ma kogo straszyć
Duch z Kamodexu
2018-10-31 11:31
Smutne Halloween u mnie w tym roku i straszenia nie będzie. Problemy ostatnio mi robią w mieście. Chcą mnie wysiedlić, a nowe lokum w pałacyku na ul. Okrzei jeszcze nie gotowe. Jak tu nieżyć w spokoju?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama