DO GÓRY
#reklama

Chełmsko na szkle (galeria)


     
    Udostępnij

Gmach kamiennogórskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących zdobi nowy witraż. Tym razem zobaczyć można na nim barwny widok na Chełmsko Śląskie z lat 30. ubiegłego wieku.

Oficjalna prezentacja nowej ozdoby szkoły odbyła się w auli 7 czerwca. Uczniowie przedstawili krok po kroku kulisy powstania ciekawej dekoracji. Prace nad szklanym wypełnieniem okna na klatce schodowej rozpoczęli w kwietniu w ramach zachęć edukacyjnych w 2 klasie gimnazjum przy ZSO. Najpierw gimnazjaliści dokonali wyboru tematyki. Projekt przygotował nauczyciel i artysta Wiesław Kozłowski, który koordynował prace nad tworzeniem i montażem ozdoby. Wybór padł na starą widokówkę z rynkiem w Chełmsku Śląskim. Przedsięwzięcie miało na celu m.in. podniesienie walorów estetycznych szkoły ale też promocję wiedzy o regionie. To już 5 witraż w ramach projekty szkoły. Przy klatkach schodowych wcześniej powstały piękne panoramy z widokami na rynek i ratusz w Lubawce, gmach szkoły ze skweru Langhansa, Kamienną Górę z Góry Zamkowej, opactwo krzeszowskie z Góry św. Anny.
Red.

Czytaj również

#reklama
Brudne pieniądze w karmie
Sensacyjny przemyt w Wielkiej Brytanii. 1,5 miliona funtów w karmie dla Zoo. Jest wyrok i jest wątek regionalny!
#AKTUALNOŚCI
2
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 23/2018 (912)?
#AKTUALNOŚCI
0
Noc Bibliotek
W Kamiennej Górze, Krzeszowie, Pisarzowicach i Gorzeszowie odbędą się wydarzenie związane z ogólnopolską akcją.
#KULTURA
0
Finał serwetek
W Muzeum Tkactwa w piątek 8 czerwca o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w dorocznym konkursie na najpiękniejszą serwetkę.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama