DO GÓRY

Będzie galeria


     
    Udostępnij

Ciekawe kulturalne wieści od naszych sąsiadów. W budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna „Ars et historia”.

Już od przyszłego roku będzie to nowa przestrzeń dla mieszkańców miasta, organizacji pozarządowych i turystów. Część naszych Czytelników może budynek kojarzyć jako salę gimnastyczną Zespołu szkół im. W. Witosa w Bolkowie. Odbywały się tam też imprezy podczas Castle Party. W nowej galerii znajdzie się biblioteka publiczna i przestrzeń ekspozycyjna. Uruchomiony zostanie także punkt informacji turystycznej oraz sala widowiskowo–koncertowa. Budynek zostanie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja zakłada również zagospodarowanie terenu przylegającego do kościoła. Projekt otrzymał 4,5 mln zł dofinansowania ze strony samorządu województwa. Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali już marszałek Cezary Przybylski i burmistrz Jarosław Wroński.
RG

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – grudzień 2017
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Kino za Rogiem w Kowarach - grudzień 2017 r.
Zapraszamy do miesięcznego repertuaru kina w Kowarach. Seanse dla dzieci i dorosłych.
#KULTURA
0
Mięsny złodziej
Funkcjonariusze policji z Kamiennej Góry zatrzymali kolejnego złodzieja sklepowego. Tym razem w ich ręce wpadł amator wyrobów mięsnych. Ukradł ze sklepu wyroby warte w sumie 600 zł. Towar odzyskała ochrona sklepu.
#AKTUALNOŚCI
0
Mikołaj nie przyjedzie
Piękna tradycja odchodzi bez pożegnania. Nie będzie w tym roku Mikołaja na drezynie w Krzeszowie. Był to najprawdopodobniej jedyny na Dolnym Śląsku, jeżeli nie w całym kraju, ulubiony święty dzieci, który odwiedzał je szynowym pojazdem.
#RÓŻNE
3

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama