DO GÓRY
#reklama

Bachowskie Smaczki z Dolnego Śląska


     
    Udostępnij

To tytuł prelekcji z prezentacją multimedialną, na którą zaprasza Robert Główczyk. Spotkanie odbędzie się z okazji 333. rocznicy urodzin kompozytora (ur. 21 marca 1685 roku).

„Bachowskie Smaczki z Dolnego Śląska” zaczną się od polskich kontekstów. Od utworu, który mistrz baroku, nazywany Ojcem Muzyki, podpisał jako kapelmistrz dworu króla polskiego. Po tym, jak poznamy wątki sarmackie i piastowskie, wrócimy na Dolny Śląsk. Bo to właśnie stąd pochodzili uczniowie, przyjaciele, zięć, szef, ale też badacze i wykonawcy twórczości Bacha. Zajrzymy do Kamiennej Góry, Krzeszowa, Lubawki, Kowar, Świdnicy, Wrocławia i wielu innych miejscowości.

Początek w piątek 7 grudnia o godz. 14.00.

Wstęp wolny.
Red.

Czytaj również

#reklama
Straż miejska zdusi smog?
Nie da się dłużej udawać, że w mieście tego problemu nie ma. W Kamiennej Górze – szczególnie teraz w sezonie grzewczym – wszyscy oddychamy toksycznym, rakotwórczym dymem. Każdego roku poziom zanieczyszczenia jest większy. 90 procent tych spalin powstaje w piecach mieszkańców, którzy palą wszystkim, co wpadnie im w ręce. Nowy burmistrz nie wyklucza powołania straży miejskiej, która jako jedyna ma prawo kontrolować paleniska i wystawiać mandaty za palenie śmieciami.
#AKTUALNOŚCI
21
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Kwarc zaszalał do przerwy
W zaległym spotkaniu 18. kolejki piłkarze Tomasza Łepskiego zaskoczyli pozytywnie swoich kibiców, wygrywając 4:0 w Jeleniej Górze z miejscowym Pub Golem. Do notesu trenera wpisali się: Leśniak, Zarzycki, Wowk oraz Glinkiewicz.
#SPORT
0
Wyjątkowy radny
Ta nietuzinkowa postać przez prawie pół wieku była zawiązana z naszym miastem.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama