DO GÓRY
#reklama

Anna, Krzysztof i Magdalena


     
    Udostępnij

Ta trójka świętych będzie patronować nadchodzącym uroczystościom w krzeszowskim sanktuarium. Odbędzie się odpust, poświęcenie pojazdów, a także spotkanie Rycerzy i Dam Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W sobotę 22 lipca w kaplicy za bazyliką i mauzoleum odbędzie się Święto św. Marii Magdaleny. W niewielkiej świątyni znajduje się m.in. Grób Pański. Początek uroczystości o 17.30. W spotkaniu wezmą udział członkowie Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Marię Magdalenę, która była świadkiem zmartwychwstania, kościół wspomina właśnie 22 lipca.
W niedzielę 23 lipca w południe w bazylice odbędzie się msza w intencji kierowców. Na 13.15 przewidziane jest poświęcenie pojazdów, które zaparkują na placu pod świątynią. Uroczystości związane są ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego kościół katolicki czci 25 lipca.
Tego samego dnia odbędzie się też odpust św. Anny w kaplicy poświęconej babce Jezusa Chrystusa. Na godz. 14.15 zaplanowano wyjście pielgrzymów spod bazyliki w Krzeszowie. Na szczycie góry, w odrestaurowanej kaplicy o 15.00 i 15.15 odbędą się uroczystości religijne. Po nich będzie agapa.
RG/na zdjęciu kaplica św. Anny na Krzeszowskich Wzgórzach

Czytaj również

#reklama
Wojenna zdobycz Sobieskiego z Krzeszowa (galeria)
Niezwykły zabytek z kolekcji sióstr benedyktynek zdobi właśnie wiedeńską wystawę. Otrzymaliśmy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, które zadbało o konserwację wiekowej tkaniny, wspaniałe zdjęcia tureckiej makaty z Krzeszowa.
#KULTURA
0
Rok płatnego parkowania
Strefa zainkasowała setki tysięcy złotych! Czy potrzebowała do tego kwietników?
#AKTUALNOŚCI
4
Koralowy Festiwal
Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na niezwykły teatralny festiwal. Jelenia Góra przez cały weekend będzie żyła aktorskimi kreacjami ulicznych grup z Polski, Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii.
#KULTURA
0
Zatrzymany z tytoniem
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w aucie blisko 19 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 40 kg krajanki tytoniowej.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama