DO GÓRY

A czy Wy wierzycie?


     
    Udostępnij

Trójgarb, Chełmiec, Rudawy Janowickie, Kamienna Góra i Lubawka – z tych miejsc pochodzą doniesienia o UFO. 71 lat temu doszło do tajemniczego i kultowego wydarzenia nazywanego Incydentem w Roswell w USA. Z tej okazji 2 lipca jest Międzynarodowym Dniem UFO. Są sudeckie wątki w badaniach tego zjawiska.

„Chcę wierzyć” to treść słynnego plakatu z popularnego w latach 90. serialu „Z archiwum X” (taki był też tytuł wersji filmowej sprzed 10 lat). Spiskowe teorie na temat statków obcych to od dziesięcioleci element dociekań oraz rzecz budząca skrajne emocje. Od silnego lęku po kpinę. Od lat pojawiają się też doniesienia o bardzo regionalnych „bliskich spotkaniach”. Chodzi o nagrania i relacje z obserwacji UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających. O takich mówi się w kontekście Chełmca koło Wałbrzycha, który jest doskonale widoczny również w Kamiennej Góry. Również tyczy się to pobliskiego Trójgarbu, u którego podnóża były notowane tzw. kręgi w zbożu. Swój wątek ufologiczny ma też Kamienna Góra i Lubawka. Na forach zajmujących się tematem pojawiają się też wątki z lokalizacjami rudawskimi. Rejon Sudetów z tematyką wiąże się też poprzez tajemnicze urządzenia z czasów nazistowskich z Gór Sowich. Tak zwana Muchołapka w Ludwikowicach pojawia się nawet w amerykańskim serialu dokumentalnym o UFO.
A co nasi Czytelnicy sądzą o dziwnych odwiedzinach naszego regionu? Przed rokiem w lipcu opisaliśmy przypadki doniesień o statkach nad naszym niebem. Może są nowe?
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Kolejny „lipcopad”?
Po zimnym początku lata i opadach na Śnieżce przyszedł czas na zimną lipcową noc. W Sudetach temperatura zbliżyła się do 0!
#RÓŻNE
0
Dla mieszkańca i turysty
Jak zachęcić miejscowych do poznawania historii miasta? Czym zwabić turystów do odkrycia atrakcji? Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, korzystając z lata. Ciekawą ofertę kolejny raz zaproponowały władze Strzegomia i Kowar.
#KULTURA
0
Ptaki zatrzymały remont
Rozpoczęte niedawno prace remontowe w lubawskim ratuszu prawdopodobnie zakończą się później, niż przewiduje umowa. Powodem są ptaki, które mają gniazda na poddaszu.
#RÓŻNE
0
Kino Zdrowie w Sokołowsku (lipiec – wrzesień)
Kino w Sokołowsku zaprasza dorosłych i najmłodszych.
#KULTURA
0

Komentarze

Wybory X
2018-07-03 13:04
Na pewno w okolicach listopada jest potwierdzone spotkanie pierwszego stopnia z mieszkańcami Kamiennej Góry i nie tylko. Spodki mają zawisnąć m.in. nad ratuszem jak co cztery lata i po wielkiej bitwie dokonać wymiany swoich reprezentantów. W szranki staną: przedstawiciele prastarej cywilizacji jaszczurów z Marsa, międzygwiezdna sekta kaczorów pod przywództwem Wielkiego Kaczora, potomkowie żołnierzy Wehrmachtu z baz na Księżycu, nowoczesne roboty bankowe z innego wymiaru, nad wyraz niezaawansowane sztuczne inteligencje IQ’15, rzesza łysych klonów w białych uniformach z czarnej dziury, federacja rolników-kosmonautów z Jowisza i tajemniczy przybysze z poza układu poruszający się na kucach odrzutowych. Wierzę, że obcy przybędą, by nad nami zapanować.
Świadek
2018-07-02 16:43
U mojej kobity widziałem w łóżku obcych ale nie byli to kosmici :o Były to obce chłopy.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama