DO GÓRY
#reklama

Idźcie po milion!


     
    Udostępnij

Nie ukrywam, że mam wielką satysfakcję z wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu (o tej sprawie szeroko w najnowszym RTI). Sąd ten, podobnie jak wcześniej Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, odrzucił skargi miasta na uchwały podjęte przez moją wspólnotę. A te uchwały zobowiązywały miasto do comiesięcznego wnoszenia zaliczek na fundusz remontowy. Zobowiązywały, bo miasto przez wiele lat miasto nie realizowało tego ustawowego obowiązku.

Po tych wyrokach okazało się, o czym mówiłem od dawna, że miasto brnie w ślepy zaułek w sporze o podmiotowe traktowanie wspólnot. Nie pierwszy raz zresztą. Przypominam, że wcześniej burmistrz i jego załoga długo nie chcieli ujawnić mi danych o zadłużeniu wobec wspólnot, aż wreszcie (po wyroku NSA) przyznali, że jest to ponad 860 tysięcy złotych. Potem nie chcieli się pogodzić z uchwałami mojej wspólnoty, które likwidowały niezgodny z prawem przywilej miasta. Zdecydowali się na drogę sądową, mętnie argumentując, że gromadzenie środków na rachunku wspólnoty jest dla miasta krzywdzące (sic!).
To właśnie z powodu takiego podejścia do spraw remontowych w budynkach wspólnotowych, z powodu wykorzystywania swojej dominującej pozycji w tych wspólnotach przez miasto, wiele budynków w mieście straszy swoim wyglądem. Nie tylko wyglądem zresztą, wiele z nich jest w takim stanie technicznym, że stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Czas najwyższy zacząć to zmieniać. W naszej wspólnocie już częściowo się to udało. Blokowany przez miasto wiele lat remont dachu został wreszcie przeprowadzony.
Pytają mnie czasem ci członkowie rady, którzy mają do mnie awersję, co ja dla mieszkańców zrobiłem? Oto odpowiedź, proszę Państwa: załatwiłem dla wspólnot milion złotych, bo tyle się uzbiera z odsetkami za lata. Wystarczy, że wspólnoty po niego się zgłoszą. Że w końcu zaczną się upominać o należne im pieniądze. To bowiem są pieniądze nasze, mieszkańców, a nie burmistrza. To my powinniśmy decydować o sposobie ich zbierania (a także oczywiście wydawania). Wyroki obu sądów jednoznacznie wskazują, że od obowiązku w tym zakresie miasto nie może się uchylać. Kamiennogórzanie, korzystajcie z tej wiedzy. Idźcie po milion!
PS. Kto mimo to będzie miał wątpliwości czy pytania, niech śmiało się do mnie zwraca. Chętnie na nie odpowiem
Janusz Chodasewicz

Czytaj również

#reklama
Przeprowadzka Nepomuka
Na ukończeniu są prace związane z renowacją i zmianą lokalizacji posągu św. Nepomucena w Czadrowie. Posąg świętego od lat niszczał w okolicach kurzej fermy. Już pisaliśmy na naszych łamach, że podjęte nieudolne próby jego renowacji przeraziły wielu historyków sztuki w regionie. Na szczęście dzięki Bramie Czadrowskiej obiekt trafił w ręce znawców. Teraz błyszczy jak nowy i będzie cieszył oczy mieszkańców i podróżnych.
#AKTUALNOŚCI
0
Leje się z sufitu
– Zostałam sama, mąż mi zmarł, a oni ciągle tylko przychodzą i oglądają – mówi ze łzami w oczach kamiennogórzanka. Mieszkanka ul. Słowiańskiej w sędziwym wieku zmaga się z warunkami lokalowymi. Mieszka na ostatnim piętrze starego budynku. Nad jej oknami biegnie gzyms z rynną. – Kiedy tylko pada deszcz, do pokoju leje mi się strumieniami woda! – mówi 84-letnia Maria Gębalska.
#AKTUALNOŚCI
0
Festyn i pomgaganie
W sobotę 7 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się doroczny Jesienny Festyn Rodzinny. W tym roku miał on szczególny charakter – impreza odbywała się na rzecz leczenia i rehabilitacji ciężko chorej uczennicy placówki. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 13.000 zł!
#AKTUALNOŚCI
0
Opowieść o miniaturowej dziewczynce
W niedzielę 15 października o godzinie 12:30 na scenie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy spektakl pt. „Calineczka” wg baśni H. Ch. Andersena w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Na przedstawienie zapraszamy rodziny w dziećmi w wieku 5+.
#KULTURA
0

Komentarze

Zbyszek G terra b;;;;;;;;;;;;
2017-10-18 13:59
brawoJanusz.
gocha
2017-10-16 20:50
Przecież to miasto to prywata, wielkie zadufanie urzednikow popierajacych całą to pomyłke w ratuszu. Drogi dziurawe, budynki tragedia, brak inwestycji miejskich w pobudzeniu gospodarki lokalnej, parkometry, progi zwalniajace na drodze jednokierunkowej o malym natezeniu ruchu, a tu prosze nawet jak radny chce zobaczyc jakies papiery to po zlosci NIE, nie zobaczysz, no ludzie co to za patologia urzednicza. No i koszta sadowe ponosza mieszkancy. Tragedia.
Zenon
2017-10-16 12:55
Nie ma się zbytnio co cieszyć.I tak podatnicy,czyli mieszkańcy się na to zrzucą.
żaba
2017-10-13 15:13
gratulacje i wielkie brawa za wytrwałość i konsekwentne działania. Wstyd dla radnych - dworzan burmistrza.
Jan
2017-10-12 21:21
A gdzie do cholery reszta radnych?
Mieszkaniec
2017-10-12 21:19
Super Panie Januszu !!!!!
Pan Cogito
2017-10-12 15:54
Brawo, brawo ,brawo.

Jak miasto wygląda każdy widzi.

Aż smutno się wjeżdża do niego wracając przykładowo z Jeleniej czy Wrocławia. Nawet Wałbrzych odżywa...

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama