DO GÓRY
#reklama

Burmistrz ma wątpliwości


     
    UdostępnijPan
Janusz Chodasewicz
Radny Rady Miasta
Kamienna Góra

Sprawa: Odpowiedź na interpelację J. Chodasewicza w/s odpowiedzi na wniosek o dostępie do informacji publicznej.


W odpowiedzi na Pana interpelację wyjaśniam, iż prawomocny wyrok NSA wpłynął do Urzędu Miasta w Kamiennej Górze za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze dopiero w dniu 17 października 2016 r. i w związku z tym dalsze postępowanie w tym temacie będzie toczyło się od nowa w trybie administracyjnym, czyli zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej i w terminach tam zawartych.
Uprzejmie również wyjaśniam, że nigdy nie stosowałem i nie stosuje wybiórczo zapisów ustawy o dostępie do informacji publicznej o czym pan doskonale wie, gdyż urząd odpowiada na bardzo dużą liczbę pana pytań zarówno jako redaktora gazety lokalnej jak i radnego rady miejskiej. Nawet w przedmiotowej sprawie na 10 pana pytań dostał pan odpowiedź na 8. Natomiast w związku z wątpliwościami dotyczącymi dwóch pytań została wydana odmowna, która dla organów odwoławczych nie była z góry niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa (SKO w Jeleniej Górze oraz WSA we Wrocławiu uznały ją zgodną z obowiązującymi przepisami prawa). Dopiero Naczelny Sąd Administracyjny wyraził wątpliwości w tej sprawie. Tak więc proszę zwrócić uwagę, że nie tylko organ I instancji miał inne zdanie niż NSA.
Burmistrz Miasta Kamiennej Góry
Krzysztof Świątek


Odpowiedź burmistrza mogę uznać jedynie za przejaw wyjątkowej arogancji. Przypomnę zatem JWB (Jego Wysokości Burmistrzowi), że moja interpelacja dotyczyła WYROKU NSA w sprawach, na które JWB nie uznał za stosowne mi odpowiedzieć. Cóż z tego, szanowny panie burmistrzu, że SKO i WSA miały takie zdanie jak pan? Liczy się tylko to, co wyrokiem z 6 września ogłosił Naczelny Sąd Administracyjny. Chciał nie chciał, musi się pan do tego wyroku zastosować. Liczę, że nie będzie pan potrzebował na to kolejnych 18 miesięcy. Bo tyle trwała moja walka w sądach o to, by pan łaskawie zechciał uznać prawa, jakie daje mi ustawa o dostępie do informacji publicznej.
JWB pisze w cytowanej wyżej odpowiedzi, że nie stosuje wybiórczo tej ustawy, że odpowiedział mi na 8 z 10 otrzymanych w marcu 2015 roku pytań. To takie zadanie z logiki mam dla burmistrza: jak się wybierze dwa jaja z koszyka, to się je wybrało czy nie? Pewnie burmistrz odpowie, że nie. Że te dwa jaja zwyczajnie wpadły mu w ręce albo w oko. Ale dlaczego zakłuły go w oko moje pytania o wydatki na media i o dług wobec wspólnot? Dlaczego akurat na nie nie był mi łaskaw odpowiedzieć? Ano dlatego, że to pytania niewygodne były. Odpowiedzi na nie mogłyby rzucić cień na nieskazitelny wizerunek JWB. Może się po nich okazać, że JWB za gruby szmal lansuje się w telewizji, podczas gdy nie płaci wspólnotom. Mówię może, bo przecież na fakty czekam. Czekają też mieszkańcy, którzy od lat nie mogą się doprosić remontów kamienic w mieście.
Apeluję zatem raz jeszcze do JWB: proszę nie marudzić o „wątpliwościach w tej sprawie”, lecz zastosować się do wyroku NSA. Burmistrza Kamiennej Góry prawo też dotyczy. Co do tego wątpliwości nie mam.
Janusz Chodasewicz
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Pierwsza wygrana Sudetów (galeria)
W sobotę kadeci Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) grali w spotkaniu ligowym z Dekorią Świdnica. Mecz poziomem nie rzucił na kolana, ale liczy się pierwsza wygrana w lidze. Podopieczni Łukasza Łukasika ograli rywali w trzech setach. Na boisku debiuty zaliczyli 13-letni Bąk i Piekarczyk.
#SPORT
0
Gol z rzutu karnego (galeria)
W niedzielę na stadionie przy ul. Sportowej w Kamiennej Górze rezerwy kamiennogórskiej Olimpii spotkały się z Orłem Mysłakowice. Mecz był zacięty. Jedyne trafienie uzyskał w drugiej połowie z rzutu karnego Bogdan Buda (na zdjęciu, główkuje).
#SPORT
0
Pościg za tytoniem
Policjanci z Kamiennej Góry, a także posterunku w Marciszowie w pościgu zatrzymali audi, w którym dwaj mężczyźni wieźli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. W sumie było jej aż 100 kg!
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

Heniek
2017-05-02 17:25
To jak to jest że w Wałbrzychu bębnią o pani Iwonie Krawczyk a media w Kamiennej milczą...?
Redakcja
2017-04-29 18:00
# do Adam, Marek, Heniek: obszerny materiał o tym ukaże się w RTI 4 maja 2017 roku.
Pozdrawiamy
zespół RTI
Adam
2017-04-29 12:29
Może wrazi Pan swoje zdanie na temat zatrudnienia fryzjerki na dyrektora biblioteki ?
Marek
2017-04-28 21:55
A dlaczego Panie Januszu nie odniesie się Pan, do zatrudnienia fryzjerki na dyrektora biblioteki? Wybór Światka oceniam za wielką porażkę. To arcymistrz sofizmatu,czyli odwracaniu kota ogonem.
Heniek
2017-04-27 19:32
Już powołał i zagotowało się na (- treść wymoderowana -)
Gerda
2017-04-25 16:39
Chodzą plotki ze burmistrz chce powołać na dyrektora biblioteki znana kamiennogórski fryzjerkę i to będzie hit. Panie Januszu trzeba to sprawdzić.
zdzich
2017-04-03 07:18
podniesc radnym diety lub rownowartosc zl na euro benda bardziej operatywni .

Kamil
2017-03-20 20:58
PANIE JANUSZU WIELKI SZACUN!!!!!!!*
kam-gorzanin
2017-03-17 06:49
A dlaczego pisze dalej okiem radnego, a nie byłego radnego - czas dokonać aktualizacji....!!!
Cezary
2017-02-09 18:14
Radni myślą jak jeszcze ludziom zabrać parę złotych cenę wody podnieśli ale jej jakości nie premie te darmozjady w wodociagach tesz podnoszą nie muwie o robotnikach
staszek
2016-11-24 10:43
Skład rady nie jest wieczny i będziemy d...lizy . pamiętać przy następnych wyborach
Andrzej
2016-11-03 19:00
Brawo, panie Januszu!
Pseudoradni wstydźcie się!
kamgórka
2016-10-31 13:57
Poparcie dla Pana CH. tylko on pomimo kpin i wyszydzania towarzyszów z rady , walczy!@
ćma
2016-10-27 21:12
No cóż, okazuje się, że miejscy radni mają "końskie okulary", przed sobą jedyny autorytet (to burmistrz). Żal patrzeć i słuchać pana przewodniczącego rady, żal naszego miasta, że ma takich rajców. Panu Chodasewiczowi życzę wytrwałości. Jestem pełna podziwu i uznania dla Pana determinacji. Powodzenia!
KAMIENNOGÓRZANKA
2016-10-25 19:23
A gdzie reszta radnych ? czy tylko Pan Chodasewicz potrafi patrzeć na co i gdzie wydawane są nasze pieniądze - wstyd i żal jakich mamy radnych !!!!!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama