DO GÓRY
#reklama

Zrąb w Starej Kopalni


     
    Udostępnij

W Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu 8 czerwca o godz. 17.00 obędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy rzeźb „Zrąb”.

Wystawa „Zrąb” to pierwsza w tej skali ogólnopolska prezentacja współczesnej rzeźby zarówno w Wałbrzychu, jak i na terenie całego województwa Dolnośląskiego. To bezprecedensowe dla regionu wydarzenie odsłania przed potencjalnym widzem obszerne spektrum artystycznych kreacji kilku pokoleń współcześnie działających rzeźbiarzy, których nazwiska na stałe już utrwaliły się w kanonie najważniejszych twórców i pedagogów związanych z tą wyjątkową dziedziną sztuki.

Potraktowanie kopalni jako swoistej metafory sztuki wydaje się trafne; bynajmniej nie chodzi tu jednak o trafność oczywistego porównania, w którego sensie zawierałyby się takie pojęcia, jak głębia, warstwa, pokład lub wydobycie. Chcąc jednak uniknąć zamknięcia w nawiasie ogólności, czy powszechności skojarzeniowej, nawiązujemy do „zrębu”, czyli części kopalni, która jest „furtką” dzielącą podziemną strefę kopalni z powierzchnią. Choć to nazwa własna, dla nas szczególnie interesująca jest refleksja nad semantyką: niejednoznacznym sensem zawartym w pojęciu zrębu rozumianego metaforycznie.

Artyści: Maciej Albrzykowski, Marcin Berdyszak, Mariusz Białecki, Bożenna Biskupska, Anna Bujak, Hubert Bujak, Paweł Czekański, Tomasz Domański, Mateusz Dworski, Jerzy Fober, Matěj Frank, Karolina Freino, Ryszard Gluza, Roland Grabkowski, Magdalena Grzybowska, Alojzy Gryt, Jacek Jagielski, Janusz Jasiński, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Katarzyna Józefowicz, Wojciech Małek, Małgorzata Kazimierczak, Katarzyna Koczyńska-Kielan, Mariusz Kosiba, Janusz Kucharski, Jan Kucz, Stanisław Kulon, Elżbieta Leszczyńska-Szlachcic, Wojciech Małek, Marcin Michalak, Tomasz Opania, Ludmiła Ostrogórska, Leon Podsiadły, Marek Sienkiewicz, Michał Staszczak, Andrzej Szarek, Katarzyna Szarek, Karol Szostak, Karolina Szymanowska, Tomasz Tomaszewski, Igor Wójcik, Aleksander Zyśko

Organizatorzy: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Galeria Sztuki BWA w Wałbrzychu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Kuratorzy: Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Maciej Albrzykowski, Andrzej Mazur

Po uroczystym otwarciu ogólnopolskiej wystawy rzeźby o godz. 19:00 odbędą się koncerty zespołów: Emilio Gordoa/ Piotr Damasiewicz (Hangar session), Job Karma, Bang-utot.
wsp. Stara Kopalnia

Czytaj również

#reklama
Od niedzieli zmiana rozkładu pociągów!
Od 10 czerwca będą obowiązywały nowe, letnie rozkłady jazdy. Dotyczą również połączeń sezonowych do Czech przez Kamienną Górę i Lubawkę, a także tych przez Mieroszów. Na szczęście godziny odjazdów praktycznie się nie zmieniają. Pewne zamieszanie w nowych rozkładach wprowadza jednak przesiadka w Sędzisławiu. Podróżni nadal będą mogli pojechać w dalszą podróż do Jeleniej Góry (Szklarskiej Poręby) czy Wałbrzycha i Wrocławia dzięki skomunikowaniu tras. Pociąg o numerze D6 będzie miał jednak dość kapryśny i zmienny rozkład.
#AKTUALNOŚCI
0
Niepodległość bez pompy
Rondo w Kamiennej Górze, które po dwóch latach nie jest już bezimienne, doczeka się tablic z nazwą. Z okazji jubileuszu 100-lecia suwerenności naszego kraju będzie to rondo Niepodległości. – Są już zamówione i zostaną zamontowane w najbliższym czasie – wyjaśnia Marcin Ryłko, rzecznik ratusza. – Mogły być zamówione dopiero po uprawomocnieniu się uchwały, czyli 14 dni od dnia ogłoszenie w dzienniku urzędowym wojewody dolnośląskiego.
#AKTUALNOŚCI
2
Zmiany dla turystów w Rudawach
Część szlaków ponownie otwarta, inne zamknięte!
#RÓŻNE
0
Niezwykła noc na zamku (galeria)
Kilkaset osób wzięło udział w Nocy Muzeów w Bolkowie. Program imprezy wypełnił m.in. wyjątkowy pokaz iluminacji.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama