DO GÓRY
#reklama

Wróg w teatrze


     
    Udostępnij

„Wróg” – prapremiera polska – na deskach wałbrzyskich Lalek.

W najbliższą sobotę 17 lutego o 17:00 wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – prapremierę polską spektaklu WRÓG Serge`a Blocha i Davide`a Caliego w reżyserii Bartosza Kurowskiego.

Z programu
– Przedstawienie podejmuje temat wojny, ukazując jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych uczestników działań wojennych - mówi Bartosz Kurowski, reżyser WROGA. Okazuje się, że żołnierze, mimo to że walczą na wrogich frontach, mają te same marzenia, przemyślenia, podobną wrażliwość. Każdy z nich jest zwyczajnie CZŁOWIEKIEM.

WRÓG w prosty, wymowny a jednocześnie poruszający sposób odkrywa absurdalność wielu ludzkich mechanizmów dzięki czemu daje młodemu widzowi bodziec do krytycznego oglądu świata.
– Mimo że poruszamy trudny temat wojny, to przedstawienie zostało zrealizowane z myślą o widzach w wieku 6+ - wyjaśnia Zbigniew Prażmowski, dyrektor wałbrzyskiego Teatru.

Wyjątkowo, w dniu premiery, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie gościł Wydawnictwo ZAKAMARKI – polskiego wydawcę książki WRÓG. - Spotkanie to będzie świetną okazją aby obkupić się w „zakamarkowe smaczki”, ponieważ specjalnie dla naszych widzów w teatralnym foyer przygotujemy stoisko z książkami – mówi Karolina Sobolewska, kierownik literacki Teatru.

Spektakl popremierowy:
17 lutego, godz. 12:30, Duża Scena

REALIZATORZY
adaptacja i reżyseria_ Bartosz Kurowski
scenografia i kostiumy_ Klaudia Laszczyk
muzyka_ Grzegorz Mazoń
obsada_ Katarzyna Kłaczek, Kamil Król, Paweł Kuźma, Paweł Pawlik

BILETY:
18 zł (dorośli)
16 zł (dzieci)
25 zł (premiera)

REZERWACJA MIEJSC w Biurze Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Dotacje od ministra
Ponad milion złotych przekaże Ministerstwo Kultury na renowację zabytków na terenie powiatu kamiennogórskiego. Niestety na liście wyników naboru z programu „ochrona zabytków” więcej jest pozycji bez wsparcia.
#KULTURA
0
Przetarg na ścieżki w mieście
Kamienna Góra ogłosiła przetarg na budowę ścieżek rowerowych w mieście. To kontynuacja szlaku, który dla jednośladów buduje gmina. Oferty w tym drugim postępowaniu poznamy już 15 lutego. Ratusz poczeka na nie do 27 lutego.
#AKTUALNOŚCI
0
Ostatni zimowy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Ostatnia wycieczka odbędzie się w sobotę 3 marca.
#RÓŻNE
0
Włam na strych
Nawet do 10 lat więzienia może grozić młodemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do pomieszczeń strychowych w Kamiennej Górze. Policja oskarża zatrzymanego w tej sprawie o kradzież m.in. obuwia, ale i elektronarzędzi.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama