DO GÓRY

Wieści z Berlina


     
    Udostępnij

W tym roku mija 210 lat od śmierci najsłynniejszego syna Kamiennej Góry, czyli architekta Carla Gottharda Langhansa. Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń... w Berlinie.

Przypomina o nich Stowarzyszenie im. Langhansa, które działa w stolicy Niemiec i zrzesza ludzi nauki zafascynowanych postacią tego twórcy doby klasycyzmu. Już 9 września odbędzie się dzień otwarty przy Mauzoleum Massute, które zostało w ubiegłym roku poświęcone Langhansowi i jego synowi (również architektowi). W godzinach popołudniowych odbędzie się zwiedzanie połączone z wystawą. Wydarzenie odbywa się w ramach Denkmaltagu 2018 „Odkryj, co nas łączy”.
Z kolei 1 października, w rocznicę śmierci architekta, z inicjatywy Carl-Gotthard-Langhans-Gesellschaft Berlin e.V odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Na uroczystość zapraszają Senacki Departament Kultury i Europy wraz z Historyczną Komisją Berlin. Odsłonięcie tablicy nastąpi przy hotelu Regent na Charlottenstraße 49 w dzielnicy Mitte. Budynek ten stoi na miejscu zniszczonego domu Langhansa. Przypomnijmy, że architekt był autorem m.in. Bramy Brandenburskiej, symbolu nie tylko Berlina, ale i całych Niemiec, jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli Europy.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Spotkanie z dziedzictwem
Placówki kulturalne w całym kraju zachęcają do wzięcia udziału w inicjatywie o nazwie Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Po raz kolejny przed dwa środkowe weekendy września muzea, domy kultury, teatry czy atrakcje turystyczne zaproszą na darmowe atrakcje. Do wydarzenia przyłączyło się również Muzeum Tkactwa.
#KULTURA
0
Narodowe Czytanie
Żeromski będzie głośno przypomniany.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 7-9 września)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
1
Na co do kina? (7 – 13 września)
Nasz cotygodniowy przewodnik kinomana:
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama