DO GÓRY
#reklama

Wieczór z Gershwinem


     
    Udostępnij

W piątek stowarzyszenie Ars Longa (v.b) z Kamiennej Góry zabrało gości kamiennogórskiego Lotosu w muzyczną podróż za Ocean.

Wieczór w kawiarni i galerii umilał gościom zespół Duo K2. To kamiennogórski band, w którym najczęściej w duecie grają pianista Maciej Karolkiewicz oraz basista Wiesław Kozłowski. Artyści grali największe przeboje słynnego amerykańskiego kompozytora Georga Gershwina. Publiczność zebrana w Lotosie miała okazję usłyszeć między innymi fragment zaaranżowanej „Błękitnej Rapsodii” (w oryginale na fortepian i orkiestrę symfoniczną), a także słynne songi i standardy genialnego kompozytora, który zmarł 80 lat temu.
Koncerty w kawiarni odbywają się co piątek o godz. 19.00. Wyjątkowo w następnym tygodniu muzycy nie wystąpią w Kamiennej Górze. Natomiast już 20 października melomani będą mieli kolejną okazję posłuchania muzyki z Ameryki początków XX wieku.
Red.

Czytaj również

#reklama
Zarośnięte groby
– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.
#AKTUALNOŚCI
9
Woda z dodatkami
Od co najmniej trzech miesięcy z kranów w Marciszowie leci brudna woda. Nie dotyczy to całej wsi, ale mieszkańców ulicy Spółdzielczej. – Nie da się tego pić, bo po zagotowaniu wytrąca się rdzawy osad. Białe ubrania po praniu są brudne od żółtych plam – mówią mieszkanki ulicy Spółdzielczej.
#AKTUALNOŚCI
0
Cukier prowadzi
Kamiennogórzanin Andrzej Cukier (na zdjęciu) jako jedyny z zawodników z Kamiennej Góry prowadzi w kategorii wiekowej M-40 w rywalizacji zawodów - wałbrzyskiego Idola 2017.
#SPORT
1
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy A
Już w połowie jesiennej rundy rozgrywek są piłkarze jeleniogórskiej klasy A. Na prowadzeniu z kompletem punktów znajdują się piłkarze KS-u Łomnica, którzy wyprzedzają Piast Bolków (16 „oczek”) i niespodziewanie Orła Mysłakowice (12 pkt).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama