DO GÓRY
#reklama

Weekend otwarcia w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym


     
    Udostępnij

W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu inauguracja 54. sezonu artystycznego 2017/2018 NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN?

Z programu:
W NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN? będziemy rozmawiać o niezmiennych wartościach i czekaniu na zmiany.
W tym sensie tytuł NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN? – będzie nawoływał do zmiany.
NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN? pytać będzie o nowy kanon, będzie „rozpychać się” wśród kanonów, i dlatego obok adaptacji XIX-wiecznej powieści i klasycznego dramatu, zobaczymy spektakl na podstawie 400-stronicowego komiksu i kultowej strony internetowej. Ale wszystkiego od razu zdradzać nie można.

Na otwarcie trzy najnowsze premiery, zupełnie nowy cykl czytań, uruchomienie programu CONRAD / SZANIAWSKI, który będzie towarzyszył nam do końca 2017 roku.

W pierwszy teatralny weekend po wakacyjnej przerwie Teatr zaprasza na SZANIAWSKI SHOWCASE II, w trakcie którego zobaczymy:

Premierę sceniczną przedstawienia ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA w reżyserii Magdaleny Miklasz,
o Dorotce, która opuszcza Warszawę, by na krańcach Polski odkryć świat pełen duchów, zjaw i dzikich stworów. Spektakl jak najbardziej rodzinny zobaczyć można 7 września (czwartek) o godzinie 19:00 i 8 września (piątek)
o godz. 18:00.

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH w reż. Szymona Kaczmarka, to spektakl nieobawiający się podejmowania trudnych tematów, a jednocześnie w sposób przystępny i z poczuciem humoru, opowiadający
o narkotykach, zasadach wolnego handlu i o tym, kto nie dostaje pieniędzy, żeby banany były tak tanie. Wyprodukowane wspólnie z kaliskim Teatrem im. W. Bogusławskiego przedstawienie można zobaczyć 8 września (piątek) o godzinie 19:30 oraz 9 września (sobota) o godz. 20:00.

Zapraszamy na świetnie przyjęte przez krytykę i widzów przedstawienie GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA , w którym wałbrzyscy aktorzy pod okiem choreografa i reżysera Cezarego Tomaszewskiego staną się
na chwilę tancerzami w jednym z najsłynniejszych teatrów tańca na świecie… O nałogach, poczuciu straty,
przy wykonywanym na żywo akompaniamencie piosenek z repertuaru Adele, Eurytchmics czy J. S. Bacha – jeden z największych przebojów poprzedniego sezonu – w niedzielę, 10 września o godz. 18:00.

W sobotę w „Szaniawskim” otwarcie nowego cyklu STRESZCZAMY SIĘ! Najważniejsze teksty literatury, kanon szkolnych lektur w interpretacji wałbrzyskiego zespołu i głośnych polskich reżyserów.
Start już 9 września o godz. 18:00. Wojciech Faruga (twórca głośnych przedstawień „Betlejem polskie” oraz „Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią”) przygotuje performatywne czytanie na podstawie fragmentów „Dżumy” Alberta Camus – z komentarzem i opracowaniem .

W dniach 8-10 września na SZANIAWSKI SHOWCASE II proponujemy KARNET na 3 spektakle w cenie 45 zł i czytanie za złotówkę!ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA Karol „KRL” Kalinowski, reż. Magdalena Miklasz
7 września 2017 / godz. 19.00 / premiera na Dużej Scenie

ŁAUMA, CZYLI CZAROWNICA Karol „KRL” Kalinowski, reż. Magdalena Miklasz
8 września 2017 / godz. 18.00 / DS

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH Żelisław Żelisławski, reż. Szymon Kaczmarek
8 września 2017 / godz. 19.30 / SK

Czytanie STRESZCZAMY SIĘ! „DŻUMA” Alberta Camusa w reżyserii Wojciecha Farugi
9 września 2017 / godz. 18:00 / Stolarnia

KOKAINA I SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA WSZYSTKICH Żelisław Żelisławski, reż. Szymon Kaczmarek
9 września 2017 / godz. 20.00 / SK

GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA Aldona Kopkiewicz, reż. Cezary Tomaszewski
10 września 2017 / godz. 18.00 / DS

----------------------
REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
wsp. Teatr Dramatyczny - materiały prasowe

Czytaj również

#reklama
Startuje festiwal w Sokołowsku
Rozmowy, panele, debaty, spotkania, projekcje, wystawa i recital. Prawdziwa artystyczna uczta od czwartku. Wszystko za sprawą 7. edycji Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w malowniczym Sokołowsku pod Mieroszowem.
#KULTURA
0
Rozkład ważny, ale nie dla nas
Na dworcach PKP na trasie szynobusu w powiecie kamiennogórskim wiszą rozkłady ważne od 3 września do 14 października. Niestety nie oznacza to przedłużenia kursów pojazdu Kolei Dolnośląskich.
#AKTUALNOŚCI
2
Przedostatni rajd
Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią finał cyklu wypraw z Towarzystwem Turystyczno- Krajoznawczym.
#RÓŻNE
0
Skalnik gospodarzem (galeria)
Oba zespoły – Skalnik Czarny Bór oraz Sezal 2 Janiszów przed spotkaniem jeleniogórskiej klasy B uzgodniły, że gospodarzem potyczki w Janiszowie będą goście. Piłkarze Józefa Borconia wypunktowali miejscowych 4:2 (1:1).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama