DO GÓRY
#reklama

Weekend dla małych i dużych


     
    Udostępnij

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w najbliższy weekend zagra aż trzy spektakle. Będą propozycje zarówno dla tych najmniejszych, jak i starszych widzów.

W sobotę (6 października) o godz. 17.00 zaprasza na najnowsze przedstawienie KRUK KRUKOWI w reż. Przemysława Jaszczaka, dedykowane widzom w wieku 10+, poruszające temat dyskryminacji i fanatyzmu. Spektakl opowiada o społeczności Kruków, żyjących od wieku w sielankowym świecie, do którego niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona. Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m.in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół. Historia ta opowiedziana jest m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki, okraszone współczesną elektroniką.

W niedzielę o godzinie 12.30 zaprasza na spektakl KAJTUŚ CZARODZIEJ w reż. Roksany Miner – na motywach zwariowanej powieści Janusza Korczaka o małoletnim czarodzieju, dedykowany widzom w wieku 6+. Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Mały buntownik nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. Postanawia wkroczyć w świat baśni. Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem. Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Przedstawienie podejmuje ważny dla Korczaka temat wolności i praw dziecka oraz poszukiwania sensu i walki o siebie.

Natomiast o godz. 16.00 na Małej Scenie zobaczymy DOM w reż. Seweryna Mrożkiewicza – spektakl dla najnajów (0,5-3 l.), odwołujący się do historii stworzenia świata, nastawiony na sensoryczną integrację. Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Wspólne budowanie DOMU z wykorzystaniem działań plastycznych oraz zabaw ruchowo-rytmicznych obudzi zapewne w każdym maluchu kreatora.


BILETY:
spektakl KRUK KRUKOWI – 10 zł dla wszystkich (PROMOCYJNA CENA)
spektakl KAJTUŚ CZARODZIEJ – 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
spektakl DOM – 20 zł dla wszystkich
KASA BILETOWA TEATRU czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl
wsp. materiały prasowe teatru / foto: W. Łomża

Czytaj również

#reklama
Koncertowy weekend
Ciekawie zapowiada się koniec tygodnia w Kamiennej Górze. Aż dwa koncerty przygotowało Centrum Kultury.
#KULTURA
0
Weekend z antykami i rękodziełem
Ostatni weekend września minął pod znakiem jarmarków i giełd, na które czekają miłośnicy bibelotów, cymeliów i kolekcjonerzy. Imprezy obyły się na rynkach Kamiennej Góry i Jeleniej Góry.
#RÓŻNE
0
Minimalne zwycięstwo (galeria)
Wyjątkowo w Kamiennej Górze - Skalnik Czarny Bór podejmował sąsiada z tabeli – Potok Karpniki. Podopieczni Józefa Borconia wygrali 2:1 (1:1), inkasując komplet trzech „oczek”.
#SPORT
0
Niedziela bez uprawnień
Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali 30 września dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy pomimo braku uprawień. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama