DO GÓRY
#reklama

Urodziny artysty


     
    Udostępnij

102 lata skończył ostatniego dnia lipca zasłużony polski fotograf, Stefan Arczyński. Swoją karierę zaczynał 70 lat temu w Kamiennej Górze.

Stefan Arczyński urodził się 31 lipca 1916 roku w Niemczech. Po wojnie uzyskał obywatelstwo polskie i osiedlił się w Kamiennej Górze. W 1948 roku założył swoje atelier fotograficzne. Wiele zdjęć miasta i okolic, które wykonał, funkcjonowało jako pocztówki. Już w latach 50. pracował w stolicy województwa. Z Wrocławiem związał swoje życie i karierę. Dokumentował m.in. odbudowę zniszczonego Wrocławia. Jego prace po dziś są wydawane i podziwiane. Stanową ważny dokument nie tylko ze względu na swoją wartość artystyczną. Wiele podróżował. Jego wystawy odbywały się w Polsce, NRD i w USA. Arczyński jest zdobywcą wielu ważnych artystycznych i państwowych nagród. W 2016 roku we Wrocławiu odbyły się obchody związane ze 100. urodzinami mistrza. Okazjonalne wystawy zaprezentowało Muzeum Miejskie w ratuszu oraz zakład Ossolineum.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI - zdjęcie z urodzin artysty we wrocławskim ratuszu)

Czytaj również

#reklama
Kurtyna na upały
Nad naszym regionem przechodzi fala letnich opałów. Idealnym ratunkiem na czas kanikuły są kurtyny wodne. W centrum Kamiennej Góry są już dwa takie wynalazki.
#RÓŻNE
0
Areszt za narkotyki
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo przeciwko A.B., podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich odpłatne udzielanie.
#AKTUALNOŚCI
0
Chełmsko dla Warszawy
Dziś (1 sierpnia) w rocznicę wybuchu powstania obędzie się wydarzenie poświęcone walce mieszkańców stolicy w 1944 roku.
#RÓŻNE
0
Sierpień w aglomeracji
Wakacje na półmetku, a przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych wydarzeń! Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej przedstawiła 20 najważniejszych propozycji, które oferują samorządy partnerskie.
#KULTURA
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama