DO GÓRY
#reklama

Trzy dni muzycznej uczty (galeria)


     
    Udostępnij

Od piątku do niedzieli odbywał się w Kamiennej Górze festiwal Musique d'elite. Była to dla mieszkańców miasta rzadka okazja posłuchania wykonywanej na żywo muzyki klasycznej. Skorzystało z niej wiele osób.

Pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek 8 września, artyści wystąpili w kościele Matki Bożej Różańcowej. Zaprezentowała się Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej. W programie były utwory Griega, Mozarta i Czajkowskiego. Dwa kolejne dni festiwalu kameralne składy występowały przed widownią na dziedzińcu Muzeum Tkactwa. 9 września zaprezentowali się:
Elżbieta Cabała – sopran, Rafał Żurakowski – tenor oraz Róża Wysocka – fortepian.
Program wieczoru wypełniły arie operetkowe, musicalowe, pieśni, piosenki i melodie, które podbiły świat i serca melomanów. Pożegnalny wieczór 10 września złożony był z dwóch części. Najpierw swój talent zaprezentował młody pianista, Andrzej Grabowski. Artysta wykonał kompozycje Beethovena, Chopina i Szymanowskiego. Po nim dobyła się część wokalno-instrumentalna. Zaśpiewała sopranistka Agnieszka Węgrzynowska, której na fortepianie akompaniowała Joanna Koenig. Artystki wykonały arie i pieśni Pucciniego, Tostiego, Dworzaka czy Moniuszki. Wszystkie wieczory w roli prowadzącego okraszał ciekawą narracją Bartosz Żurakowski, pierwszy dyrygent Filharmonii Sudeckiej.
Na wszystkie koncerty festiwalowe wstęp był wolny.

Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnego wieczoru.
PG

Czytaj również

#reklama
Za szybki
Policjanci z referatu ruchu drogowego w Kamiennej Górze kontrolowali ruch w gminie Marciszów.
#AKTUALNOŚCI
0
Kmiecik trafił w 26 sekundzie! (galeria)
Dzisiaj piłkarze Piasta Bolków wypunktowali niczym rasowy bokser w Czadrowie miejscową Victorię, wygrywając spokojnie 6:2 (3:1). Bramkę w 26 sekundzie gry zdobył dla przyjezdnych Kmiecik.
#SPORT
1
MTB w Lubawce
Miłośnicy i kibice kolarstwa górskiego mogą dzisiaj (10 września) wybrać do Lubawki. Przed nami 23. edycja Międzynarodowych Otwartych Zawodów w Kolarstwie Górskim. Start pierwszych kolarzy przewidziany jest o godzinie 10:00 przy Skoczni Narciarskiej „Krucza Skała”. .
#SPORT
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
Kibice z powiatu mogą dzisiaj wybrać się na 5 boisk, aby oklaskiwać poczynania zawodników w jeleniogórskiej klasie B, grupie I. Faworytami większości pojedynków są goście.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama