DO GÓRY
#reklama

Tradycyjne zdobienie (galeria)


     
    Udostępnij

Bieżący tydzień w Muzeum Tkactwa minął pod znakiem warsztatów, w których udział wzięli mistrzowie rzemiosła z regionu oraz uczniowie lokalnych szkół. Najmłodsi poznawali podczas zajęć techniki zdobienia tkanin. Od haftu krzyżykowego po druk na tkaninie. To nawiązanie do wiekowych tradycji rzemiosła i przemysłu tekstylnego w naszym regionem.

Od 24 do 27 października przez muzeum w Kamiennej Górze przewinęły się dziesiątki uczniów, którzy nauczyli się rozmaitych technik zdobienia materiałów. Młodzi pasjonaci historii i rękodzieła uczyli się od najlepszych sztuki haftu krzyżykowego i prostego, barwienia tkanin czy druku. W czwartek 26 października w muzeum gościły członkinie Koła Haftu i Sztuki Użytkowej, które działa przy dzierżoniowskim ośrodku kultury.
Same warsztaty to jednak tylko część realizowanego w tym roku przedsięwzięcia. Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum prowadzi projekt pod nazwą „Tradycyjne techniki zdobienia tkanin”. Jednym z jego elementów będzie wystawa.
RG/ foto: klasa szósta z SP2 w Kamiennej Górze podczas czwartkowych warsztatów

Czytaj również

#reklama
Jak? Gdzie? Kiedy? (27-29 października)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (27 października – 2 listopada)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie, Kowarach i Sokołowsku.
#KULTURA
0
Dom strachu
Podziemna trasa turystyczna Arado już po raz czwarty zaprasza na halloweenową odsłonę strasznego zwiedzania. Kamiennogórska atrakcja zamieni się w plan horrorowych wydarzeń.
#RÓŻNE
0
Pośpimy dłużej
Przypominamy, że w ten weekend zmieniamy czas z letniego na zimowy. Oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę (z 28 na 29 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama