DO GÓRY
#reklama

Teatralny weekend


     
    Udostępnij

Najbliższy weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zapowiada się bardzo teatralnie.

Z programu:
Sobotę spędzimy pod znakiem klasyki dla dorosłych bowiem spektakl DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY jest zarówno odniesieniem, jak i luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya STARY CZŁOWIEK I MORZE. Reżyserka spektaklu – Aga Błaszczak - bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.


W niedzielę natomiast, już tradycyjnie zapraszamy na spektakl dla dzieci. Tym razem na scenie zobaczymy spektakl, opowiadający przygody Koziołka Matołka, który wędruje po świecie w poszukiwaniu Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. KOZIOŁEK adresowany jest do dzieci w wieku 2+.

10 lutego o 17:00, DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY
11 lutego o 12:30, KOZIOŁEK MATOŁEK.

BILETY | 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
REZERWACJA | poniedziałek – czwartek w godz. 09:00 – 15:00, tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA | czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41
wsp. materiały prasowe teatru

Czytaj również

#reklama
Trzy spektakle
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego zaprasza na przedstawienia.
#KULTURA
0
Następcy Bruce'a Lee
W najbliższą sobotę (10 lutego) w Lubawce zostanie oficjalnie oddana nowa sala gimnastyczna. Z tej okazji Fight Club Lubawka zaprasza kibiców na Międzynarodowy Turniej karate dla dzieci i młodzieży. Regionalny Tygodnik Informacyjny objął patronat nad imprezą.
#SPORT
0
Remisowy sparing
Piłkarze kamiennogórskiej Olimpii na pierwszy test mecz pojechali w niedzielę, 4 lutego do Świebodzic. Ich rywalem była miejscowa Victoria. Po 90 minutach był remis 3:3. Nasz team mógł spokojnie wygrać, jednak raził nieskutecznością.
#SPORT
0
Na narty na podwójnym gazie
39-latek jechał ze znajomymi na narty do Czech. Wpadł podczas kontroli w Lubawce.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama