DO GÓRY

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza


     
    Udostępnij

W najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 17:00 zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na premierę spektaklu KAJTUŚ CZARODZIEJ w reżyserii Roksany Miner.

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni... To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc.
Spektakl na motywach zwariowanej powieści Janusza Korczaka o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

Spektakl został zrealizowany we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

scenariusz | Magdalena Żarnecka
reżyseria | Roksana Miner
scenografia | Mateusz Mirowski
muzyka | Paweł Sowa
obsada | Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Bożena Oleszkiewicz , Urszula Raczkowska

SPEKTAKLE POPREMIEROWE:
19. 11. 2017 | niedziela | godz. 12:30
26. 11. 2017 | niedziela | godz. 12:30

BILETY: na premierę: 25 zł; spektakle popremierowe: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)
REZERWACJA: poniedziałek – piątek w godz. 09:00 – 15:00, tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA: czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41
Wsp./Red

Czytaj również

#reklama
18. Dni Dramaturgii
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza.
#KULTURA
0
Dolnośląski Festiwal Młodego Widza
Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej Disce i Sokołowsko Laboratorium Kultury zapraszają na pierwszą edycję Dolnośląski Festiwal Młodego Widza.
#KULTURA
0
Śmierdząca i groźna?
– Od około dwóch miesięcy syn miał kłopoty gastryczne. Lekarze nie wiedzieli, z czego mogą one wynikać. Kiedy przestał używać wody z kranu, dolegliwości minęły – mówi Marcin Pawlik, ojciec 12-latka z Ciechanowic.
#AKTUALNOŚCI
1
Nadal oddychamy trującym powietrzem
Ratusz kupił pyłomierz, który od dwóch miesięcy mierzy stężenie trujących pyłów w powietrzu. Trwa też przyłączanie kolejnych budynków w zarządzie SM do sieci ciepłowniczej. To jednak mały krok ku temu, by mieszkańcy Kamiennej Góry mogli oddychać zdrowym powietrzem.
#AKTUALNOŚCI
5

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama