DO GÓRY

Sztuka efemeryczna w Sokołowsku


     
    Udostępnij

Konteksty – festiwal przekraczający granice sztuki startuje w nadchodzący weekend.

Z programu:
Ponad 40 artystów z całego świata. Wśród nich czołowa przedstawicielka sztuki feministycznej Valie Export z Austrii, prekursor sztuki performance w Polsce, Zbigniew Warpechowski i Bruce Barber – interdyscyplinarny artysta kanadyjski, którego prace można było zobaczyć m.in. na biennale w Paryżu czy Sydney. Działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeń publiczną, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje i wystawy. Tak zapowiada się 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty, który w dniach 21 – 25 lipca odbędzie się w Sokołowsku. Organizatorem festiwalu jest Fundacja In Situ.

więcej na stronie: www.contexts.com.pl
wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/419901551743135

Harmonogram wydarzeń:
21 LIPCA – PIĄTEK
15:00 Oficjalne otwarcie festiwalu
Pokaz filmu „Labirynt” Jana Lenicy, 14’, 1962, Polska
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

15:40 Yola Kudela
Instalacja: „Ślepy prowadzący ślepego”
Kinoteatr Zdrowie – fasada budynku

16:00 Alastair MacLennan
Performance: „REAL LEAR”
Rzeka przy ulicy Głównej (przed Sanatorium Brehmera)

16:30 Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna

17:00 Jasmin Schaitl
Performance: „Balans powiązany”
Sanatorium Brehmera – winkiel

17:30 Andreas Savva
Instalacja: „Przewód pokarmowy”
Sanatorium Brehmera – przy budynku

18:00 Joanna Rajkowska
Instalacja: „Horyzont Zdarzeń”
Sanatorium Brehmera

18:30 Ewa Partum
Instalacja: „Feministyczne cytaty”
Park za Sanatorium Brehmera

20:00 VALIE EXPORT
Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 1
Kinoteatr Zdrowie

21:45 LUX
Pokaz filmowy – kino poszerzone: Shoot, shoot, shoot 1 (wprowadzenie: Benjamin Cook)
Sanatorium Brehmera – sala czarna

22:15 Ralf Peters / KörperSchafftKlang
Performance dźwiękowy: Śledząc
Sanatorium Brehmera – sala czarna

22 LIPCA – SOBOTA
11:00 Agnieszka Zalotyńska
Instalacja: „In Situ”
Willa Różanka – parter

11:30 Katy Connor
Installation: „Blood Culture”
Brehmer Sanatorium – Tower

12:15 Franzisca Siegrist
Performance: Droga korzeni
Multimedia

12:45 Tadeusz Mroczek i Aniela Mroczek
Prezentacja: Andrzej Mroczek In Memoriam
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Wernisaże
Wystawa: Sztuka według Andrzeja Mroczka
Multimedia
Wystawa: Mikołaj Smoczyński – fotografia
Sanatorium Brehmera – wieża
Wystawa: Zygmunt Rytka – Some meetings
Sanatorium Brehmera – wieża

14:30 Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta

14: 50 Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro

17:30 Ralf Peters / KörperSchafftKlang
Performance dźwiękowy: Śledząc
Sanatorium Brehmera – sala czarna

18:45 VALIE EXPORT
Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 2
Kinoteatr Zdrowie

20:20 LUX
Pokaz filmowy: Shoot, shoot, shoot 2 (wprowadzenie: Benjamin Cook)
Kinoteatr Zdrowie

22:00 Przemysław Kwiek
Appearance 303 b) – „Profetyka Probabilistyczna II” – wystąpienie
Multimedia – przed budynkiem

Codziennie:
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna

23 LIPCA – NIEDZIELA
11:00 Marlene Haring
Performance: „Secret Service Agency”
Kinoteatr Zdrowie – salka na parterze
(performance całodniowy)

11:15 Przemysław Kwiek
Appearance 303 c) – „Co to jest Appearance?”, „Fenomen »Pustego Hasła«”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

12:00 Ines Amado
Performance: „Efemeryczna stałość”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

13:00 Ewa Zarzycka
Performance: To co jest
Kinoteatr Zdrowie – foyer

13:30 Galeria Entropia
Miejsca w miejscu/ miejsce poza miejscem: prezentacja „Art’n’Scroll”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Igor Stahniv
Performance: Poza domem
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14: 30 Oleksandr Maksymow
Performance: „Terytoria, aneksja”
Kinoteatr Zdrowie – za budynkiem
16:30 Robert Bean i Barbara Lounder

Performatywny spacer: Bycie w oddychalnym: wędrówka z adnotacją
Park za Sanatorium Brehmera

18:00 Józef Robakowski
Pokaz filmowy: „5 akcji artystycznych łódzkiej Galerii Maniakalnej z 1989 roku” (wprowadzenie Józef Robakowski)
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

19:15 Jagoda Kozon
Performance: „Wnikanie”
Plac Kieślowskiego

19:45 Bruce Barber
Pokaz wideo: „Rozpakowuję moją bibliotekę”, „Polska na wiosnę”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

20:30 Andrzej Mroczek In Memoriam
Panel dyskusyjny: Zdzisław Kwiatkowski, Józef Robakowski, Wojciech Stefanik, Janusz Zagrodzki, Ewa Zarzycka, Dobroslaw Bagiński, Przemysław Kwiek, Robert Bean, Ewa Partum, Tadeusz Mroczek, Maria Mroczek i in.

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
22:00 Ralf Peters / KörperSchafftKlang
Performance dźwiękowy: Śledząc
Sanatorium Brehmera – sala czarna

23:00 Vitalii Shupliak
Performance: Atlas Świata
Multimedia – piwnica

Codziennie:
Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta

24 LIPCA – PONIEDZIAŁEK
11:00 Zofia Kuligowska
Performance: Nie można wysłać pustej wiadomości
Sanatorium Brehmera – wodospadzik

12:00 Przemysław Kwiek
Appearance 303 d) – „Szkoła Działań II (»Działanie na szmaty, klej, sznury i Opole«)”
Multimedia

13:00 katharinajej
Performance: Połóż się ze mną
Plac Kieślowskiego
(performance całodniowy)

13:30 Wojciech Stefanik
Performance: „Odlot IV”
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Marta Kotwica
Performance: Przymus powtarzania traumy
Sanatorium Brehmera – piwnica

14:30 Olga Czychryk
Performance: „Ślad”
Kinoteatr Zdrowie – przed budynkiem

15:00 Robert Bean i Barbara Lounder
Wystawa: Grafika
Kinoteatr Zdrowie – foyer

17:00 Janusz Bałdyga
Performance: „Widok w okno 2017”
Ulica Główna

18:30 Gerard Lebik
Realizacja dźwiękowa: Aer
Sanatorium Brehmera – sala czarna

19:00 Krzysztof Żwirblis
Interwencja w przestrzeni publicznej: Muzeum społeczne
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa
Wystawa: Muzeum społeczne
Sanatorium Brehmera – piwnice

19:30 Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO
Pokaz filmowy: WRO on Tour (wprowadznie: Krzysztof Dobrowolski)
Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

21:30 Ralf Peters / KörperSchafftKlang
Performance dźwiękowy: Śledząc
Sanatorium Brehmera – sala czarna

Codziennie:
Zdzisław Kwiatkowski
Performance: Zmiana Układu Sił
Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro
Przemysław Kwiek
Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”
Sanatorium Brehmera – fontanna
Robert Mainka
Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”
Sokołowsko – przestrzeń miasta

25 LIPCA – WTOREK
11:00 – 23:00 Platforma Otwarta
Anna Barlik/ Kinga Bartniak/ Maria Bitka/ Dobrawa Borkała/ Zofia bermEHO/ Brigitta Bodenauer/ Dominika Borkowska/ Izabela Ciechacka/ Kamila Czosnyk/ Śominika Dniegocka (Dominika Śniegocka)/ Grupa Zapora: Agnieszka Horniczan, Aleksandra Zembrowska, Berenika Pyza/ Emilia Grzeczka/ Andrii Helytovych/ Heidi Hornáčková/ Anna Juchnowicz/ Paulina Kalinowska i Mariusz Figle/ Antonina Kałużna/ Monika Krześniak/ Klucz do performance/ Natalia Kuna/ Lady Gaby/ Kasper Lecnim/ Andrzej Lenard/ Lyn Levett/ Kamil Macioł/ Maess/ Maria Marianowna/ Piotr Marzec/ Aneta Misiaszek/ Carmen Moreira/ Niebit/ Gabriella Novak i Mariusz Andrzejczyk/ Maja Okamgnienie/ Mika Olchowik/ Izabella Ołdak/ Małgorzata Pawlak/ Irmina Rusicka/ Patryk Różycki/ Katarzyna Podpora i Mariusz Andrzejczyk/ Marcin Polak i Piotr Kędzierski/ Olga Skliarska/ Joanna Szustopol/ Teatr Okoliczności/ Antigone Theodorou/ Anna Walter/ Olga Winiarczyk/ Kamila Wolszczak i Erika Schwarz/ Elżbieta Wróbel/ Anna Zagrodzka/ Agnieszka Żerdecka
Kinoteatr Zdrowie
Sanatorium Brehmera
Park za Sanatorium Brehmera
Sokołowsko – przestrzeń miasta

FESTIWALOWE LOKALIZACJE:

Kinoteatr Zdrowie – ul. Główna 36, Sokołowsko
Sanatorium Brehmera – ul. Różana 2, Sokołowsko
Multimedia – ul. Różana 2, Sokołowsko
Willa Różanka – ul. Różana 3, Sokołowsko
Plac Kieślowskiego, Sokołowsko
wsp. In Situ
#reklama
Czy potrzebna jest zmiana czasu z letniego na zimowy?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
60 lat kapłaństwa (galeria)
Jubileusz franciszkanina z Kowar.
#AKTUALNOŚCI
0
Nie przestają inwestować
Kolej w Kamiennej Górze przechodzi prawdziwy inwestycyjny boom. Oczywiście w skali mikro, bo tylko taka nas dotyczy.
#AKTUALNOŚCI
1
Sudety zimą
„Sudety zimą” to dwudziesta dziewiąta wystawa zorganizowana w Gościńcu na Starówce w Kowarach. Została otwarta 10 lipca.
#KULTURA
0
Pazgan drugi w kategorii (galeria)
W sobotę - 15 lipca w Mieroszowie odbył się 5. Puchar Strefy MTB Sudety 2017 na dwóch dystansach 27 i 50 km. Start nastąpił o godzinie 11:00. Oba wyścigi wygrali Czesi –Tomaś Śevcu i Petr Adamek. Drugi w kategorii wiekowej M-5 na trasie mini był Roman Pazgan (drugi z lewej) z Krzeszowa.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.



#reklama
#reklama
#reklama
#reklama