DO GÓRY
#reklama

Świąteczne atrakcje


     
    Udostępnij

Region szykuje się do najpiękniejszych uroczystości: Kamienna Góra, Lubawka, Pisarzowice, Kowary, Wałbrzych, Bolków, Szczawno-Zdrój, Łomnica.

Pokochaliśmy bożonarodzeniowe i adwentowe jarmarki. Niemal w każdej miejscowości czeka na nas w nadchodzącym czasie ciekawa impreza. Nie trzeba wcale jechać na największe i najstarsze jarmarki w Niemczech czy nawet we Wrocławiu. Kameralne i urokliwe kiermasze odbywają się przed wigilią niemal wszędzie. Proponujemy te, na które warto się udać.
Uczestnictwo w jarmarku to nie tylko zabawa w niemal baśniowym świecie bożenarodzeniowym, jak z „Dziadka do orzechów”. To również okazja do zakupu ciekawych prezentów: unikatowego rękodzieła oraz tradycyjnych przysmaków. Obyczaj jest stary i lubiany. Wytarczy wspomnieć, że jarmark struclowy w Dreźnie, uznawany na najstarszy, wkrótce będzie miał 600-letnią tradycję.
W nadchodzący weekend na jarmarki zapraszają choćby Kamienna Góra i Lubawka. W sobotę 9 grudnia odbędzie się III Lubawski Jarmark Bożonarodzeniowy. Początek o godz, 14.00. Będzie mikołajowa parada, koncerty, kiermasze i inne atrakcje. Dzień później, w niedzielę, o godz. 15.00 na rynku w Kamiennej Górze odbędzie się polsko-czeski jarmark. W programie uroczyste rozświetlenie iluminacji miejskich, spotkanie z Mikołajem, kolędowanie bez granic i kiermasz.
Na imprezy w świątecznym klimacie zapraszają też nasi sąsiedzi. Już 8 grudnia rozpocznie się jarmark na wałbrzyskim rynku. Potrwa do soboty. Z kolei pałac w Łomnicy koło Mysłakowic zaprasza na ostatnią odsłonę tegorocznego jarmarku adwentowego. Odbędzie się on w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Również w niedzielę 10 grudnia na tradycyjny kiermasz zaprasza dom kultury w Bolkowie. Jak zawsze będą konkursy, występy i ciekawe regionalne produkty. W niedzielę kiermasz świąteczny odbędzie się także w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach (aula, godz. 13.00 – 16.00).
Jeżeli ktoś nie zdąży na te imprezy albo będzie mu jeszcze mało, może się wybrać do Szczawna. Uzdrowisko pod Wałbrzychem zaprasza na jarmark 16 i 17 grudnia. Okolice hali spacerowej zamienią się w bożonarodzeniowe miasteczko. Swój udział zapowiedziało ponad 50 wystawców. 16 grudnia na „Wigilijne stoły” zaprasza z kolei Gminny Ośrodek Kultury w Pisarzowicach. Początek o godz. 15.00.
RG

Czytaj również

#reklama
Śpiochy w strefie
Apel prezesa KSSEMP nie spotkał się z entuzjazmem ze strony rajców. Określeniem, które najbardziej pasuje do ich reakcji, jest zdziwienie.
#AKTUALNOŚCI
12
Gombrowicz w Wałbrzychu
Teatr Dramatyczny Im. Jerzego Szaniawskiego W Wałbrzychu Zaprasza Na Inscenizację Sztuki „Iwona, Księżniczka Burgunda”.
#KULTURA
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 49/2017 (886)?
#AKTUALNOŚCI
0
Pieniądze z Unii na oszczędzanie energii (ts)
Na początku przyszłego roku wszyscy zainteresowani przebudową przestarzałych instalacji elektrycznych i cieplnych będą mogli sięgnąć po unijne dotacje na unowocześnienie tego procesu. Do podziału jest ponad 33 mln zł.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama