DO GÓRY
#reklama

Spotkanie z pisarką (galeria)


     
    Udostępnij

W piątkowe przedpołudnie spotkaniem z Dorotą Combrzyńską-Nogalą rozpoczęły się Dni Kamiennej Góry oraz Noc Bibliotek w Kamiennej Górze.

Na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w piątek 8 czerwca gościła Dorota Combrzyńska-Nogala. Polonistka i autorka książek z Łodzi przyjechała ze swoją najnowszą publikacją pod tytułem „Wysiedleni”. Opowiada ona o losach ludzi wysiedlonych z Kresów Wschodnich po 2 wojnie m.in. na Dolny Śląsk. Na widowni zasiedli uczniowie kilku kamiennogórskich szkół. Autorka zainteresowała młodych słuchaczy tematyką historii i tożsamości. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać, o czym opowiada książka. Na przykład o losach pionierów na ziemiach odzyskanych oraz o ich integracji z ludnością autochtoniczną. Młodzież chętnie odpowiadała na pytania pisarki oraz prowadzącego spotkanie Jerzego Kumiegi z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Na spotkanie autorskie pisarka zabrała też swoje inne książki. Część z nich również nawiązuje do historii Polski. Dorota Combrzyńska-Nogala mówiła np. o powieści młodzieżowej „Skutki uboczne eliksiru miłości”, której fabuła osadzona jest w czasach stanu wojennego.

Więcej na temat wydarzeń w ramach Dni Kamiennej Góry oraz Nocy Bibliotek w RTI oraz na rti24.pl w dziale „Kultura”.
Red.

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – czerwiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Drugie życie i czytanie (galeria)
Wczoraj (7 czerwca) w parku pomiędzy ogólniakiem a szkołą nr 1 w Kamiennej Górze odbyły się 2 integracyjne projekty. Pedagodzy i uczniowie z gimnazjum i LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących zaprosili młodszych kolegów z przedszkoli i „jedynki” na ciekawe edukacyjne wydarzenia.
#AKTUALNOŚCI
0
Czas na baseny!
Otwarte kąpieliska letnie zaczynają sezon. Już w najbliższy weekend – jeżeli dopisze pogoda – otwiera się jeden z czeskich basenów.
#RÓŻNE
0
Repertuar teatralny - czerwiec 2018 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama