DO GÓRY

Spotkanie z dziedzictwem


     
    Udostępnij

Placówki kulturalne w całym kraju zachęcają do wzięcia udziału w inicjatywie o nazwie Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Po raz kolejny przed dwa środkowe weekendy września muzea, domy kultury, teatry czy atrakcje turystyczne zaproszą na darmowe atrakcje. Do wydarzenia przyłączyło się również Muzeum Tkactwa.

Nasza miejska placówka zaprasza do zwiedzania 8, 9, 15 i 16 września w godz.10.00-15.00. Będzie można bezpłatnie zobaczyć wystawę „Portrety Piastów Śląskich”. 8 września o godz. 10.00 goście muzeum wysłuchają wykładu Przemysława Burchardta „Skarb z Dębrznika” oraz obejrzą zbiór srebrnych monet, czyli ów skarb.
W regionie odbędzie się też szereg innych ciekawych wydarzeń. Zamek w Bolkowie w weekend 8-9 września zaprasza na darmowe zwiedzanie wystawy „1918 – droga do niepodległości”. Ciekawie przedstawia się też program EDD w Dolinie Pałaców i Ogrodów (więcej o tym na stronie Kultury). Sporo będzie się działo w samej Jeleniej Górze (Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze, Dom Norweski, Dom Hauptmanna). W Kowarach posłuchamy o słynnych Polakach goszczących w tym mieście. W Strudze pod Wałbrzychem w pałacu odbędzie się festiwal teatralny. W Szczawnie-Zdroju odbędą się spacery historyczne. Te i inne wydarzenia szerzej omówione są na oficjalnej stronie: edd.nid.pl.
Red.

Czytaj również

#reklama
Narodowe Czytanie
Żeromski będzie głośno przypomniany.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 7-9 września)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
1
Na co do kina? (7 – 13 września)
Nasz cotygodniowy przewodnik kinomana:
#KULTURA
0
Święto trąbek
W sobotę 8 września w Starej Kopalni odbędzie się żydowski Nowy Rok Rosz Ha-Szana organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów oddział w Wałbrzychu.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama