DO GÓRY
#reklama

Spektakle i czytanie


     
    Udostępnij

Teatr Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza.

CYNKOWI CHŁOPCY
Autor: Swietłana Aleksijewicz;
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Adaptacja: Klaudia Hartung-Wójciak i Amadeusz Nosal
Dramaturgia i wideo: Amadeusz Nosal
Scenografia i światła: Marcin Chlanda
Kostiumy: Karolina Mazur
Ruch sceniczny i choreografia: Maćko Prusak
Muzyka: Kamil Tuszyński
Przygotowanie wokalne: Ewa Gądek
Obsada: Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek

Z programu:
Pierwsza teatralna realizacja reportażu laureatki Literackiej Nagrody Nobla 2015 – Swietłany Aleksijewicz i potrójny debiut bardzo utalentowanych młodych twórców: reżysera Jakuba Skrzywanka oraz dramaturgów: Klaudii Hartung-Wójciak i Amadeusza Nosala – studentów krakowskiej PWST.
Pełną grozy i poezji historyczną wojnę w Afganistanie debiutujący reżyser traktuje jako punkt wyjścia do dyskusji o wojnie jako rozwiązaniu politycznym w ogóle. W czasach pełnych kowbojów ochoczo głoszących wiarę w rozwiązania militarne, przygotował spektakl młodzieńczo pacyfistyczny, antywojenny musical w konwencji Festiwalu Piosenki Żołnierskiej!

Cztery nagrody na prestiżowym festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr 2016: w tym nagroda główna dla reżysera: Jakuba Skrzywanka i aktorska dla Michała Koseli!

Prawa autorskie do utworu reprezentuje w Polsce Agencja ADiT
Partner Spektaklu: TAURON Dystrybucja S.A

7 kwietnia 2017 / godz. 19:00 / Scena Kameralna


TUTAJ JEST WSZYSTKO
/na podst. „Książki wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera/
Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Reżyseria i lalki: Magdalena Miklasz
Adaptacja tekstu i wideo: Amadeusz Nosal
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
Opracowanie muzyczne: Anna Stela
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Dorota Kowalkowska, Joanna Łaganowska, Filip Perkowski, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Z programu:
Bezkompromisowa, wzruszająca opowieść dla całych rodzin.
Bohaterem „Książki wszystkich rzeczy” jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy… Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. W domu chłopca skrywana jest pewna tajemnica. Z jej powodu kwiaty odchylają głowy w stronę szyb, a anioły zasłaniają oczy. Wszystko, co widzi Thomas, zostaje przez niego opisane w pamiętniku.
To „Książka wszystkich rzeczy”, dzięki której chłopiec przestaje się bać…
Spektakl zrealizowano w ramach Konkursu im. J. Dormana oraz wsparciu ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Na „TUTAJ JEST WSZYSTKO” BILET FAMILIJNY w cenie 12 zł od osoby.
8 kwietnia 2017 / godz. 18:00 / Duża Scena
9 kwietnia 2017 / godz. 18:00 / Duża Scena


CZYTANIE REPORTAŻU „KULTURA KŁAMSTWA. ESEJE ANTYPOLITYCZNE”
W „Szaniawskim” powrót CZYTAŃ najlepszych reportaży. We współpracy z międzynarodowym MALTA FESTIVAL 2017 zrealizujemy prezentacje tekstów jednych z najważniejszych współczesnych europejskich pisarzy - Dubravki Ugresić i Wojciecha Tochmana.
7 kwietnia br., o godzinie 20:30 przeczytamy fragmenty książki „KULTURA KŁAMSTWA. ESEJE ANTYPOLITYCZNE” wybitnej chorwackiej reporterki Dubravki Ugresić.
O dziele pisano, że jest to „Raport ze stanu bałkańskiej duszy, a zarazem jedno z najważniejszych świadectw poświęconych przyczynom i skutkom ostatniej europejskiej wojny domowej”.
Sama autorka powiedziała: „Kulturę kłamstwa" można czytać jako analizę serbskiego nacjonalizmu. Każdego innego nacjonalizmu. Różnice są znikome. Ja stoję po prostu po drugiej stronie”.
Reżyseruje Klaudia Hartung-Wójciak, wyróżniona niedawno podczas krakowskiego Forum Młodej Reżyserii, autorka adaptacji wałbrzyskich „Cynkowych chłopców”.

7 kwietnia 2017 / godz. 20:30 / Foyer / Wstęp wolny

Czytanie „Jakbyś kamień jadła…” Wojciecha Tochmana już w maju.
A w czerwcu obydwie prezentacje w Poznaniu podczas MALTA FESTIVAL 2017.


REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
wsp. materiały prasowe teatru
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Premiera w Teatrze Lalki i Aktora
W najbliższą sobotę Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na premierę spektaklu „Dnia Osiemdziesiątego Piątego” w reżyserii Agi Błaszczak, adresowaną do wszystkich widzów powyżej 13. roku życia. Natomiast w niedzielę zobaczymy „Calineczkę”, opowieść o przygodach małej dziewczynki.
#KULTURA
0
W świecie autyzmu (galeria)
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. Z tej okazji dziś (poniedziałek, 3 kwietnia) w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze cały dzień odbywają się rozmaite wydarzenia.
#AKTUALNOŚCI
0
Zbadali przejazdy
Przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego po naszej interwencji przyjechali do Marciszowa i zbadali przejazdy kolejowe na DK nr 5 oraz na ulicy Nadrzecznej. Szykuje się wiele zamian!
#AKTUALNOŚCI
15
Gospodarze się postawili (galeria)
Drużyna Victorii Czadrów podejmowała w pojedynku jeleniogórskiej klasy A wicelidera Halniaka Miłków. Przyjezdni wygrałi rzutem na taśmę 4:2 (2:1). Pierwsze skrzypce w zespole gości grał Szujewski. Po raz pierwszy na boisku w Czadrowie wystąpił czarnoskóry zawodnik – Montero Ortiz Manuel.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama