DO GÓRY
#reklama

Sierpień w aglomeracji


     
    Udostępnij

Wakacje na półmetku, a przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych wydarzeń! Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej przedstawiła 20 najważniejszych propozycji, które oferują samorządy partnerskie.

LOT AW zrzesza samorządy i atrakcje aglomeracji. Niedawno do organizacji promującej walory okolic dołączyło też opactwo w Krzeszowie. W harmonogramie Top20 w regionie znajdziemy ciekawe festiwale oraz inne letnie imprezy w regionie wałbrzyskim. Wśród nich takie sierpniowe wydarzenia, jak: Festiwal Ciasta i Kawy, Festiwal Folkloru, Festiwal Tajemnic, Festiwal Sera, Festiwal Krystyny Jandy, Festiwal Piwa. W zestawieniu znalazły się też imprezy sportowe, a nawet wielki odpust w Krzeszowie.
red. wsp. LOT AW

Czytaj również

#reklama
Pozostało tylko niecałe 300 miejsc
Mamy ważną wiadomość dla miłośników biegania, ponieważ dzisiaj mija (31lipca) termin tańszego wpisowego do 19. Półmaratonu w Wałbrzychu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku krótszy dystans wygrał kamiennogórzanin Łukasz Kondratowicz (na pierwszym planie) z czasem 37:32. Najszybszy w półmaratonie był Biwot Wycliffe Kipkorir (1:06:54).
#SPORT
0
Kraszewski z hattrickiem
W ostatnią sobotę w Kamiennej Górze doszło do potyczki sparingowej dwóch Olimpii – kamiennogórskiej i kowarskiej. Drużyna gości ma zupełnie inny skład niż w IV lidze, natomiast gospodarze rozegrali dobry mecz.
#SPORT
0
Płacowa niewiadoma
Nadal nie jest jasne, ile pieniędzy za pracę w lipcu otrzyma burmistrz Krzysztof Świątek. To efekt zbojkotowania przez radnych w czerwcu uchwały regulującej jego płace. Rajcy nie posłuchali rozporządzenia Rady Ministrów.
#AKTUALNOŚCI
3
Pionier nowej nauki
Nauczyciel z Kamiennej Góry 130 lat temu opublikował dzieło, które jest cytowane po dziś. Jako pierwszy przyjrzał się naukowo... nazwom miejscowości. Był w tej dziedzinie pionierem, gdyż poważnie rozpatrywana onomastyka, bo tak się dziś nazywa tę gałąź językoznawstwa, rozwijała się dopiero po śmierci geografa z Landeshut.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Red.
2018-08-02 09:04
Powiat kamiennogórski nie jest członkiem AW.
Hehe
2018-08-02 08:03
A dlaczego nie ma Święta mleka w K.G.?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama