DO GÓRY

Rośliny chronione Sudetów


     
    Udostępnij

W Kowarach odbędzie się wystawa i wykład dra Wojciecha Giży „Rośliny chronione Sudetów”.

Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę 14 kwietnia. Odbędzie się w Gościńcu na Starówce (ul. 1 Maja 23) o godz. 17.00.
– Przyczynkiem do zorganizowania wystawy i wykładu jest ostatnia książka dra W. Giży „Rośliny chronione Sudetów”. Jest to pierwsza tego typu publikacja w historii Sudetów – wyjaśnia dr Zbigniew – przewodnik sudecki.
Znajdziemy w niej 167 gatunków stwierdzonych obecnie na obszarze Sudetów, Pogórza Zachodniosudeckiego i Przedgórza Sudeckiego. Książka jest bardzo starannie wydana pod względem merytorycznym i estetycznym oraz napisana lekkim językiem.
– Są to najlepsze opisy w Polsce! Tekst zilustrowany jest 356 znakomitymi fotografiami i mapkami rozmieszczenia gatunków krytycznie zagrożonych – podkreśla dr Piepiora.
Doktor Wojciech Giża to biolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od urodzenia mieszka i pracuje w Złotym Stoku. Swoje popularnonaukowe książki wydaje od 2004 roku promując Sudety i rodzimą przyrodę np.: „Skarby Ziemi Złotostockiej”, „Rośliny chronione ziemi ząbkowickiej”, „Rośliny chronione ziemi kłodzkiej” i „Rośliny chronione Wrocławia i powiatu wrocławskiego”, „Storczyki Polski – etymologia” i „Rośliny chronione Sudetów”.

Wystawę będzie można oglądać za darmo, codziennie, do końca lata 2018 roku.

Więcej na: www.wgfgissa.pl
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Sienkiewicz na scenie
Teatr Szaniawskiego zaprasza na weekendowe spektakle.
#KULTURA
0
Nie było niespodzianki
W niedzielę, 8 kwietnia piłkarze czarnych Przedwojów pojechali do Łomnicy na mecz ligowy z wiceliderem jeleniogórskiej klasy A. Gospodarze wygrali bój 3:1 (0:1). Niestety pod koniec spotkania czerwony kartonik ujrzał Jaszczur.
#SPORT
0
Plata dał remis (galeria)
Trampkarze Olimpii Kamienna Góra zremisowali 1:1 (0:1) po 70 minutach gry z zespołem Nysy Zgorzelec. Podopiecznym Adama Nowaka punkt w drugiej połowie zapewnił Plata.
#SPORT
1
Porażka gospodarzy (galeria)
W ostatnią sobotę młodziki kamiennogórskiej Olimpii rozegrali pojedynek jeleniogórskiej klasy okręgowej rówieśnikami ze Zgorzelca. Drużyna Nysy wygrała po zaciętym boju 3:2 (2:2).
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama