DO GÓRY
#reklama

Przyjdź do karczmy


     
    Udostępnij

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Uniemyślu zaprasza na Dzień Otwarty Domów Przysłupowych.

Tradycyjnie odbędzie się on w ostatnią niedzielę maja. Tego dnia drzwi zabytkowej karczmy sądowej zostaną otwarte dla mieszkańców i turystów o godzinie 14.00. W środku organizatorzy opowiedzą o zabytku, który uratowali od unicestwienia. O jego historii, rozwiązaniach architektonicznych, a także o postępach prac przywracających karczmie dawną świetność. Będą zdjęcia i prezentacje, w tym lokalnej sztuki w szkle.
Karczma to niejedyny obiekt w małej wsi, który staraniem społeczników dostał szansę na dalsze życie. Położony w jego sąsiedztwie kościół św. Mateusza jest ratowany przez zapaleńców ze Stowarzyszenia Doliny Zadrny. Oba zabytki zostały niedawno wsparte kolejną transzą dofinansowania na remonty. Efekty tych prac będzie można zobaczyć w niedzielę.
Red.

Czytaj również

#reklama
Olimpia poszalała
Trampkarze kamiennogórskiej Olimpii zdobyli Jelenią Górę, wygrywając wysoko 8:1 (2:0) mecz ligowy z miejscowym Chojnikiem.
#SPORT
1
Do jednej bramki
Nie był to udany wyjazd młodzików Olimpii Kamienna Góra do Karkonoszy Jelenia Góra. Gospodarze nie dali zbytnio pograć naszym piłkarzom, zwyciężając 6:0 (3:0).
#SPORT
0
Orzełek postrzelał
Trampkarze Orła Lubawka pod wodzą Patryka Gucwy rozbili w pył swojego imiennika z Mąkolna, pokonując przyjezdnych 6:1 (2:0).
#SPORT
0
Z Krzeszowa do Wilanowa
Podczas Nocy Muzeów odwiedzający pałac w Wilanowie mieli okazję podziwiać wyjątkowy zabytek. To odrestaurowane i pięknie wyeksponowane tureckie tkaniny ze zbiorów benedyktynek krzeszowskich. Jest to pamiątka po Janie III Sobieskim, którego krewna była benedyktynką lwowską.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama