DO GÓRY

Portrecista z Lubawki


     
    Udostępnij

205 lat temu urodził się malarz Friedrich Keil.

Przyszedł na świat w Lubawce 2 lipca 1813 roku. Pod kierunkiem ojca uczył się sztuki złotniczej w Świdnicy. Studiował na akademii sztuki w Berlinie. Wprawił się w sztuce portretu. Na początku kariery próbował swoich sił jako niezależny artysta w Berlinie. Następnie wrócił na Śląsk. Osiadł we Wrocławiu. Brał udział w rozmaitych wystawach. Pośmiertnie jego prace zostały też zaprezentowane na berlińskiej wystawie stulecia Jahrhundertausstellung deutscher Kunst w 1906 roku obok dzieł słynnych artystów Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Red. / foto: jeden z obrazów malarza z Lubawki

Czytaj również

#reklama
Repertuar teatralny – lipiec 2018 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
200 jarmark
W sobotę na kamiennogórskim rynku odbył się 200. jarmark staroci i rękodzieła. Specjalna edycja wydarzenia, związana z jubileuszem, dopiero przed nami – w ostatnią sobotę lipca.
#AKTUALNOŚCI
0
Klęska suszy
Rolnicy chcą pomocy od państwa.
#AKTUALNOŚCI
0
A czy Wy wierzycie?
Trójgarb, Chełmiec, Rudawy Janowickie, Kamienna Góra i Lubawka – z tych miejsc pochodzą doniesienia o UFO. 71 lat temu doszło do tajemniczego i kultowego wydarzenia nazywanego Incydentem w Roswell w USA. Z tej okazji 2 lipca jest Międzynarodowym Dniem UFO. Są sudeckie wątki w badaniach tego zjawiska.
#RÓŻNE
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama