DO GÓRY
#reklama

Pech Książa


     
    Udostępnij

Jak to się dzieje, że trzeci co do wielkości zamek w Polsce i jeden z najsłynniejszych europejskich jest mylony nawet przez polskie organizacje i magazyny turystyczne? Niedawno twierdzę nad Pełcznicą reklamował Łańcut, teraz... zamek z Niemiec.

Wydawałoby się, że marketing „złotego pociągu” sprawił, że Wałbrzych i region utrwalił się dobrze w pamięci i wyobraźni nie tylko mieszkańców regionu i Polski, ale i obcokrajowców. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. O wpadce Polskiej Organizacji Turystycznej przed kilkoma miesiącami mówił cały kraj. Spece od promocji kraju podczas targów w Londynie reklamowali Dolny Śląsk zdjęciem Łańcuta podpisanym jako Zamek Książ. „Krecią robotę” w promocji naszego lokalnego skarbu zrobiła też ostatnio reakcja magazynu dla pasażerów pociągów „Na przejazd”. W artykule „Atrakcje Dolnego Śląska” autorzy zilustrowali zamek pod Wałbrzychem zdjęciem... twierdzy z landu Nadrenia-Palatynat w Niemczech! Zamek Eltz również leży malowniczo położony na lesistych wzgórzach przy dolinie rzeki. Jednak Elzbach to nie Pełcznica.
RG

Czytaj również

#reklama
Nowości przy dworcu
Po ławkach na kamiennogórskim dworcu kolejowym pojawiły się kolejne elementy infrastruktury dla podróżnych.
#RÓŻNE
2
Uciekał po kolizji
Wczoraj (7 stycznia) w Boguszowie-Gorcach doszło do stłuczki. Mitsubishi na kamiennogórskich tablicach rejestracyjnych uderzył w chevroleta należącego do mieszkańca Czarnego Boru. Po zdarzeniu kamiennogórzanin nie zatrzymał się i odjechał. W pościg za nim ruszyli poszkodowany czarnoborzanin, a także policja.
#AKTUALNOŚCI
2
Piernikowy zamek (galeria)
Nasi lokalni producenci i twórcy pokazali się na III Spotkaniu Piernikarskim w Pałacu Kamieniec pod Kłodzkiem. Impreza zgromadziła w niedzielę 7 stycznia osoby zainteresowane wiekową tradycją piernikarstwa. W konkursie na najładniejszy domek z piernika 2. miejsce zajęła mieszkanka powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Zimowe Rudawy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 20 stycznia.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Mateusz Pazgan
2018-01-08 15:12
Jacy autorzy, takie czasopismo!!! Na ŚDM Kraków 2016 było podobnie Karkonosze pomylona z Górami Świętokrzyskimi!!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama