DO GÓRY
#reklama

Pasja w muzyce


     
    Udostępnij

Wielkanoc i okres Wielkiego Postu to czas szczególny również dla muzyki. Powstało wiele utworów, które nawiązują do tematyki zbliżających się świąt. W wielu miejscach będzie można wysłuchać słynnych muzycznych opracowań tematyki pasyjnej.

W niedzielę 9 kwietnia na koncert zapraszają jeleniogórscy ewangelicy. „Pieśni Pokutne i Pasyjne” w wykonaniu Chóru Ekumenicznego z Karpacza zabrzmią w kościele w Cieplicach. Początek o godz. 16.00. Tego samego dnia o godz. 19.00, w kościele Aniołów Stróżów w Wałbrzychu zabrzmi „Requiem” Johna Ruttera z 1985 roku.
Z kolei Filharmonia Dolnośląska zaprasza 14 kwietnia na Wielki Koncert Pasyjny. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Kościół Garnizonowy) w Jeleniej Górze zabrzmi oratorium „Stabat Mater” autorstwa czeskiego romantyka, Antonina Dvořáka. Opracowanie pieśni o bolejącej matce pod krzyżem zabrzmi o godz. 20.30.
RG/ foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Droga krzyżowa w DPS
W piątek 7 kwietnia w Szarocinie odbędzie się wyjątkowa droga krzyżowa. Wezmą w niej udział mieszkańcy wsi, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Kamiennej Górze oraz niepełnosprawni z miejscowego Domu Pomocy Społecznej.
#RÓŻNE
0
Kolorowa Wielkanoc na rynku
Impreza prezentująca tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkiej Nocy odbędzie się w sobotę 8 kwietnia na kamiennogórskim rynku i w Muzeum Tkactwa.
#AKTUALNOŚCI
0
Worek kruszcu
W niedzielę, 2 kwietnia liczna grupa zawodników Contendera Kamienna Góra (na zdjęciu) wzięła udział w 128. AlMMA – Amatorskiej Lidze MMA – Pucharze Dolnego Śląska. Nasi siłacze wywalczyli 9 medali.
#SPORT
0
O!PLA w Kinie za Rogiem
Krzeszowskie Kino za Rogiem zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na festiwal, który rozpoczyna się już w czwartek 6 kwietnia!
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama