DO GÓRY
#reklama

Opowieść o miniaturowej dziewczynce


     
    Udostępnij

W niedzielę 15 października o godzinie 12:30 na scenie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy spektakl pt. „Calineczka” wg baśni H. Ch. Andersena w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Na przedstawienie zapraszamy rodziny w dziećmi w wieku 5+.

Kiedy jest się bardzo małym można kąpać się w spodeczku z mlekiem, można latać na babim lecie, chować się u mamy we włosach i szeptać jej do ucha różne śmieszne historie. Można chować się w pudełku zapałek, albo pływać w papierowej łódeczce po kałuży. Można wejść do kieszeni taty i pójść z nim na spacer, żeby obejrzeć jaki wielki i piękny jest świat. Ale gdy się w tej kieszeni zrobi dziura, można wypaść na ulicę i zgubić się w gąszczu butów, które mogą nas rozdeptać. Dlatego dorośli zawsze powinni cerować dziurawe kieszenie…
Historia tytułowej Calineczki przedstawiona jest jako opowieść drogi, a jej podróż jako proces dorastania, poznawania świata, zdobywanie wiedzy i gromadzenia wrażeń. Calineczka bezpiecznie pokonuje różnorakie przeszkody w swojej podróży w dorosłość, zachowując jednocześnie własną wrażliwość i prostotę.


BILETY: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
REZERWACJA: poniedziałek – piątek w godz. 9:00-15:00 tel.: 74 666 73 40
KASA BILETOWA: czynna godzinę przed spektaklem tel.: 74 666 73 41
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Muzyka filmowa w filharmonii
W najbliższym koncercie Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu usłyszą Państwo muzykę filmową pochodzącą z polskich filmów. Niezapomniane tematy z nie mniej pamiętnych obrazów takich jak „Trędowata”, „Ziemia obiecana”, „Pamiętnik znaleziony w Saragossie”, „Dziewiąte wrota”, „Cwał”, „Zakochani” itd. są okazją do przypomnienia tej części twórczości znakomitych polskich kompozytorów, którą przeznaczyli dziesiątej muzie. Słynne „Trzy utwory w dawnym stylu” Krzysztofa Penderenckiego z genialnego filmu Wojciecha Jerzego Hasa, czy Wojciecha Kilara tematy z filmów Wajdy, Hoffmana i Polańskiego zapewniają niezmiennie największe wrażenia muzyczne.
#KULTURA
0
Iwona, księżniczka Burgunda
Po wielu latach Witold Gombrowicz wraca na wałbrzyską scenę. Co ma nam dziś do powiedzenia? Kim jest dzisiaj Iwona i dlaczego tak bardzo chcemy, żeby jej tutaj – u nas – nie było?
#KULTURA
0
Mistrz z dyplomem (Ts)
Ponad 2 miliony złotych otrzymają dolnośląscy rzemieślnicy, którzy zechcą unowocześnić swoje firmy. O pieniądze można się starać w październiku i listopadzie w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
#AKTUALNOŚCI
0
Miasto musi płacić
Nie ma wyjątków od zasady comiesięcznych wpłat zaliczek na fundusz remontowy – wynika z wyroku sądu apelacyjnego we Wrocławiu, jaki zapadł tam 26 września. W ten sposób gmina miejska Kamienna Góra przekonała się ostatecznie, że obowiązek taki dotyczy także jej.
#AKTUALNOŚCI
11

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama