DO GÓRY

Nocny koncert organowy w Krzeszowie


     
    Udostępnij

Ostatniej październikowej nocy w murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie odbędzie się Nocny Koncert Organowy. Fundacja "Europejska Perła Baroku" zaprasza na muzyczną ucztę przy blasku świec, która odbędzie się w ramach V Nocy Wszystkich Świętych.

Na zabytkowym 300-letnim instrumencie zagra Antoni Pokora - jeden z inicjatorów Letnich Koncertów Organowych, absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureat wielu konkursów organowych: w 2008 otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym „Organiści Młodej Europy” w Krzeszowie, w 2010 – wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. ks. W. Ormińskiego w Rumii, w 2011 – I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów J. Alaina w Krakowie, a w 2012 – II nagrodę na III Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu.

31 października 2018, godz. 21:30, Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie (organy Michaela Englera)

Pełny program Nocy Wszystkich Świętych znajduje się w aktualnościach na www.opactwo.eu
wsp. /foto Fundacja "Europejska Perła Baroku"

Czytaj również

#reklama
100-lecie praw wyborczych kobiet
11 listopada minie 100 lat odkąd cieszymy się wolną niepodległą Ojczyzną. W przededniu tej wspaniałej rocznicy warto pamiętać o jeszcze jednej szalenie ważnej dacie, kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze.
#RÓŻNE
0
W niedzielę 2. tura
W Lubawce i Kamiennej Górze potrzebna wyborcza dogrywka.
#AKTUALNOŚCI
0
Odeszli od nas
W nastroju Wszystkich Świętych i Zaduszek wspominamy tych, którzy w tym roku opuścili nas na zawsze. Znani i lubiani kamiennogórzanie oraz mieszkańcy regionu pozostaną w naszej pamięci.
#RÓŻNE
0
Nielegalny parking?
Wpadka samorządu może być powodem problemów.
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama