DO GÓRY
#reklama

NASA w Kowarach


     
    Udostępnij

Zbigniew Piepiora zaprasza na wystawę „Przemysł kosmiczny na przykładzie NASA”. Można ją oglądać od 3 kwietnia w Gościńcu na Starówce w Kowarach.

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej realizują największy program kosmiczny na świecie, włączając w to wiele organizacji. Najważniejszą z nich jest Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). W XX wieku NASA brała udział w wyścigu kosmicznym, wysyłając pierwszego człowieka na Księżyc i sprowadzając go bezpiecznie na Ziemię.
Czy do 2030 roku uda się jej wysłać pierwszego człowieka na Marsa i bezpiecznie sprowadzić go na naszą planetę?
– Aby odpowiedzieć na to pytanie, odwiedziłem Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy’ego na Przylądku Canaveral na Florydzie. Jest to jeden z wielu ośrodków badawczo-rozwojowych NASA – mówi autor wystawy. – Prezentowane zdjęcia wykonałem przy okazji ostatniego pobytu w USA w marcu.
Zbigniew Piepiora gościł tam na Uniwersytecie Keisera. Na jego fotografiach można zobaczyć, jak wygląda ośrodek badawczy NASA. Widać na nich ważący 2721 ton gąsienicowy transporter statków kosmicznych i stanowisko startowe, z którego ma wystartować na Marsa w 2030 roku załogowy statek kosmiczny.
– Można także zobaczyć, jak przebiegał kosmiczny wyścig między ZSRR i USA – dodaje autor prezentacji. – Na fotografiach widać rakietowy ogród, teleskop Hubble’a, rakietę Saturn V, wahadłowiec Atlantis, Międzynarodową Stację Kosmiczną, skałę magmową z Księżyca liczącą 3,7 miliarda lat czy kapsułę Apollo 14, którą zbudowało 14 tys. osób i 8 tys. firm.
Wystawę „Przemysł kosmiczny na przykładzie NASA” można oglądać za darmo w Gościńcu na Starówce w Kowarach. Jest czynna codziennie w godzinach 12.00-18.00 do 24 maja.
Oprac. Red./ materiały: Zbigniew Piepiora
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Dzień Muzyki Polskiej
Filharmonia Sudecka zaprasza na koncert symfoniczny.
#KULTURA
0
Bociek wrócił!
Bocian z ul. Legnickiej w Kamiennej Górze wrócił – tym akcentem można uznać powrót wiosny za oficjalnie potwierdzony.
#RÓŻNE
2
Kiermasz w Pisarzowicach
Już dziś (5 kwietnia) w Pisarzowicach odbędzie się wielkanocny kiermasz.
#RÓŻNE
0
Przyjezdni wykorzystali szansę
W ostatnią niedzielę piłkarze Czarnych Przedwojów (na zdjęciu) i KS-u Łomnica spotkali się w pojedynku jeleniogórskiej klasy A. Przyjezdni wygrali łatwo 3:0 (1:0). Na dodatek stracili kontuzjowanego Dregana. Na dodatek czerwoną kartkę ujrzał Woś.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama