DO GÓRY
#reklama

Muzyka pełna uczuć (galeria)


     
    Udostępnij

Niezwykły wieczór zapewniła kamiennogórzanom kanadyjska piosenkarka Christina Martin. Wspólnie ze swoim życiowym i artystycznym partnerem dała ponad godzinny koncert w sali witrażowej ratusza.

Gwiazda zza Oceanu przyciągnęła do sali obrad sporą grupę melomanów. Reprezentacyjna przestrzeń ledwie pomieściła ponad 100 słuchaczy. Ci, którzy zdecydowali się przyjść w środowy wieczór do ratusza, na pewno nie żałowali swojej decyzji. Piosenkarka dała wspaniały koncert, zaskoczyła też bardzo głębokim i wrażliwym kontaktem z publicznością, który udało się utrzymać pomimo językowych barier. Wszystko za sprawą Marceliny Halaś z CK, która wcieliła się w rolę tłumaczki symultanicznej. Niemal każda piosenka, którą wykonali artyści poprzedzona była pogadanką. Publiczność żywo reagowała na anegdoty i zwierzenia Christiny Martin. Piosenkarka i songwriterka wykonała kilka swoich przebojów oraz piosenki z nowego albumu. Głównie z towarzyszeniem gitar. Swoją twórczość – głównie balladowe piosenki, opiera na tekstach ilustrujących całe spektrum uczuć, od zakochania, ufności, radości po strach i smutek.
Na finał Christina Martin zdecydowała się na dwa bisy. W tym jeden wykonany unplugged, czyli bez prądu, akustycznie. Publiczność mogła się przekonać, że artystka dysponuje ciekawym brzemieniem głosu oraz szeroką skalą i sporą wrażliwością. Wspaniały kontakt z widownią nie ograniczał się do rozmów. Artystka w przerwie wręczała słodkości, a na koniec chętnie rozdawała autografy.
Warto dodać, że Kanadyjka koncertuje w Ameryce, a obecnie jest w trasie europejskiej. W ramach trasy „Imposible to hold” wystąpi m. in. w Niemczech, Luksemburgu i Szwajcarii. Martin wspomina, że w swojej twórczości inspiruje się takimi ikonami, jak Cyndi Lauper czy David Bowie. Jej styl to rock i pop z domieszką muzyki korzeni.
Kolejny koncert miesiąca na pewno można nazwać sukcesem.
RG

Czytaj również

#reklama
Rada się skurczy
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wydał zarządzenie, w którym ustalił liczbę radnych sejmiku, radnych rad powiatów i rad gmin. Ważna decyzja u progu nowych wyborów samorządowych zapadła w sprawie kamiennogórskiej rady.
#AKTUALNOŚCI
4
Tweetujcie z nami!
Liczba obserwujących RTI na Twitterze przekroczyła 200. Zachęcamy do polubienia nas za pośrednictwem tego medium.
#RÓŻNE
0
Czeska grypa u bram!
U naszych południowych sąsiadów ogłoszono epidemię. Czy dotrze do nas?
#AKTUALNOŚCI
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 6/2018 (895)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama