DO GÓRY
#reklama

Muzyka filmowa w filharmonii


     
    Udostępnij

W najbliższym koncercie Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu usłyszą Państwo muzykę filmową pochodzącą z polskich filmów. Niezapomniane tematy z nie mniej pamiętnych obrazów takich jak „Trędowata”, „Ziemia obiecana”, „Pamiętnik znaleziony w Saragossie”, „Dziewiąte wrota”, „Cwał”, „Zakochani” itd. są okazją do przypomnienia tej części twórczości znakomitych polskich kompozytorów, którą przeznaczyli dziesiątej muzie. Słynne „Trzy utwory w dawnym stylu” Krzysztofa Penderenckiego z genialnego filmu Wojciecha Jerzego Hasa, czy Wojciecha Kilara tematy z filmów Wajdy, Hoffmana i Polańskiego zapewniają niezmiennie największe wrażenia muzyczne.

Koncert, 13.10.2017 O GODZINIE 19 W SALI AUDYTORYJNEJ PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu poprowadzi Radosław Droń, a w partiach wokalnych usłyszymy Agatę Chodorek - sopran. W sezonie 2017/2018 Radosław Droń jest w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu dyrygentem-rezydentem w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent-rezydent”. Program ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu
i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Tym serdeczniej zapraszamy na koncert, który w tym programie jest jednym z dwóch, które dyrygent-rezydent Radosław Droń poprowadzi samodzielnie.
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Iwona, księżniczka Burgunda
Po wielu latach Witold Gombrowicz wraca na wałbrzyską scenę. Co ma nam dziś do powiedzenia? Kim jest dzisiaj Iwona i dlaczego tak bardzo chcemy, żeby jej tutaj – u nas – nie było?
#KULTURA
0
Mistrz z dyplomem (Ts)
Ponad 2 miliony złotych otrzymają dolnośląscy rzemieślnicy, którzy zechcą unowocześnić swoje firmy. O pieniądze można się starać w październiku i listopadzie w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
#AKTUALNOŚCI
0
Miasto musi płacić
Nie ma wyjątków od zasady comiesięcznych wpłat zaliczek na fundusz remontowy – wynika z wyroku sądu apelacyjnego we Wrocławiu, jaki zapadł tam 26 września. W ten sposób gmina miejska Kamienna Góra przekonała się ostatecznie, że obowiązek taki dotyczy także jej.
#AKTUALNOŚCI
11
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama