DO GÓRY
#reklama

Młodzi recytatorzy


     
    Udostępnij

We wtorek 6 marca w kamiennogórskim ratuszu odbyły się eliminacje powiatowe Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” i Dolnośląskiego Konkursy Recytatorskiego.

W konkursie wzięło udział 31 recytatorów. Jury po wysłuchaniu 13 uczniów szkół podstawowych postanowiło przyznać nagrody (I-III miejsca): Marcinowi Klimczakowi, Oliwii Walczak i Aleksandrze Majak. Wyróżnienie trafiło do Dominika Bogacza. W kategorii „starsi” (gimnazjaliści + kl. VII) zwyciężyli: Szymon Mućwicki, Jakub Buszkiewicz i Małgorzata Gliszczyńska. Wyróżniona została Antonina Trzaskoma. W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej jury przyznało I miejsce Julii Waśko. Wyróżnienia trafiły do Marceliny Kubackiej i Aleksandry Ciupy.
Na finał wojewódzki „Pegazika”, który odbędzie się 26 i 27 kwietnia w Kłodzku, zakwalifikowali się: Marcin Klimczak i Szymon Mućwicki. Z kolei na eliminacje rejonowe DKR w Bolesławcu, które odbędą się 6 kwietnia, jury zakwalifikowało: Julię Waśko, Szymona Mućwickiego, Jakuba Buszkiewicza, Małgorzatę Gliszczyńską, Antoninę Trzaskomę.
Nagrody dla laureatów eliminacji powiatowych konkursów recytatorskich w postaci bonów książkowych ufundowało Centrum Kultury w Kamiennej Górze, organizator konkursu na szczeblu powiatowym.
red. foto: A.Kędzia

Czytaj również

#reklama
Brak rozkładów
Koleje Dolnośląskie opublikowały tzw. przyszłe rozkłady jazdy. Obowiązują one do 9 czerwca. Problem w tym, że dotyczą wszystkich połączeń, oprócz sezonowych do Czech.
#AKTUALNOŚCI
0
Zamiast niedzieli - Nibylandia
W najbliższą niedzielę, 11 marca o godzinie 12:30 na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakl w reżyserii Karoliny Maciejaszek pt. „Piotruś Pan” na podstawie znanej powieści J. M. Barrie`go.
#KULTURA
0
Policjanci przy rogatkach
Mundurowi z kamiennogórskiej komendy razem z sokistami prowadzili akcję przy przejazdach kolejowych.
#AKTUALNOŚCI
0
Siedem goli w sieci rywali
Bardzo skuteczną grą w pojedynkach sparingowych popisują się zawodnicy kamiennogórskiej Olimpii. W sobotę zagrali test mecz w czeskiej Desnej z Woskarem Szklarska Poręba. Nasi zawodnicy wbili rywalom aż 7 bramek. Cztery zdobył Masiel (na zdjęciu), dwie Duda i jedną zawodnik testowany.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama