DO GÓRY
#reklama

Król Jazzu w Lotosie


     
    Udostępnij

Stowarzyszenie Ars Longa (v.b.) zaprasza do kawiarni galerii Lotos w Kamiennej Górze na kolejny koncert jazzowy. Tym razem piątkowe spotkanie z muzyką wypełni twórczość amerykańskiego pianisty i kompozytora, Georga Gershwina.

W tym roku przypada 80. rocznica przedwczesnej śmieci „Króla Jazzu”. Artysta znany jest głównie z takich przebojów jak „Amerykanin w Paryżu”, „Błękitna rapsodia” czy opracowywanej na wiele sposobów kołysanki „Summertime” z opery „Porgy and Bess”. Ma na swoim koncie też liczne standardy. Zaprezentuje się oczywiście zespół Duo K2. Grupa muzyków w swoim składzie ma znanych kamiennogórzanom artystów. Gra w niej Maciej Karolkiewicz (piano) oraz Wiesław Kozłowski (bas). Koncert obędzie się 6 października o godz. 19.00.
RG/ foto: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Noblowska klątwa?
Wczoraj pisaliśmy o pechowym kamiennogórskim naukowcu, który został pominięty jako jedyny członek 3-osobowego zespołu badawczego w nominacji do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Okazuje się, że nie jest to odosobniony przykład w rodzinie wywodzącej się z kupców i fabrykantów związanych z Kamienną Górą. Także kuzyn Viktora Hamburgera, choć pięciokrotnie (!) zgłaszany, nie dostał zaszczytnej nagrody.
#RÓŻNE
0
Twardy Granit (galeria)
W niedzielę w Lubawce w spotkaniu wałbrzyskiej klasy O miejscowy Orzeł gościł zespół granitu Roztoka. Wszyscy kibice z przygranicznej miejscowości liczyli na komplet punktów. Niestety goście wygrali 3:1 (2:1).
#SPORT
0
Wawrzyniak i Błaszczyk (galeria)
Zespół Kwarcu Pisarzowice wystąpił bez odsuniętego na dwa spotkania napastnika Kamila Dudy i to było widać w grze miejscowych. Goście z Mysłakowic w drugiej odsłonie wypunktowali miejscowych niczym rasowy bokser, zdobywając trzy gole. Ich autorami byli Błaszczyk i 2-krotnie Wawrzyniak.
#SPORT
2
Trzy „oczka” dla Lesku (galeria)
W niedzielę garstka kibiców oglądała w Czarnym Borze aż siedem bramek. Miejscowy Skalnik uległ 3:4 (1:1) ekipie Lesk Sędzisław w pojedynku jeleniogórskiej klasy B.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama